Wpis z mikrobloga

Zrobiłem błąd, bo sprawdzałem dostępność domeny kilka dni temu i od razu została ona wykupiona przez złodziei z Michau Enterprises Ltd. z Cypru. Domena ma status "oczekujący na rejestrację". Co powinienem zrobić? Poczekać do tego dnia (kiedy wróci ona do sprzedaży?) czy skorzystać z oferty przechwytywania domen? Raczej marna szansa, że opłacą domenę, bo zarezerwował ją bot w momencie, w którym ją sprawdzałem. Domena .pl

[ #domena | #domeny | #aftermarket ]
  • 12
  • Odpowiedz
@UberKatze: Została wykupiona na pewno? Możesz to sprawdzić w Who Is (who.is, whois.pl) bo możliwe że ktoś założył opcję i niekoniecznie musi ją wykupić (skoro ma status oczekującej na rejestracje).
Tylko że za niewykupienie jest kara xD 246 zł konkretnie - wiem bo mi ją dowalili tydzień temu xD Początkowo furia bo nie sądziłem że opcja jest tak zobowiązująca, nigdzie o takiej karze nie było mowy :P Anulowali mi ją na
  • Odpowiedz
@Saeglopur: Nie wykupiona, ale zarezerwowana na 14 dni, błąd w opisie popełniłem :P Sprawdzam zawsze w whois, ale ten jeden jedyny raz sprawdziłem u któregoś z rejestratorów i skończyło się jak skończyło.
  • Odpowiedz
@UberKatze: To duża szansa że sie rozmyśli. Ja w Aftermarket (Michau Enterprises Ltd. - zawsze kisne :D ) skorzystałem już bulwa nie wiem z czego ale to chyba była właśnie opcja a nie rezerwacja. 100% dostałem tą kare za to :P Ale anulowali mi :) Choć kurde niesmak pozostał że takie coś mogą zrobić :F
  • Odpowiedz
@UberKatze: Podeslij nazwe domeny a sprawdzimy historie i whois - byc moze domena wygasala a my ja przechwycilismy? Nigdy nie rezerwowalismy domen, ktore sprawdzaja nasi uzytkownicy - nigdy nie bylo, nie jest i nie bedzie to w zaden sposob logowane. Domeny rezerwuja nasi klienci - po raz kolejny powtorzymy -> rezerwacje sa bezplatne na 14dni wiec na przyszlosc proponujemy od razu rezerwowac :)
  • Odpowiedz
@Saeglopur: Dzięki za rady. Poczekam tych kilka dni i zobaczymy co się stanie. Jak znowu ktoś zarezerwuje to dodam do przechwycenia. Ciekawi mnie tylko po jakim czasie od rezerwacji wróci domena do puli. Średnio mi się widzi czekanie 3 miesięcy.
  • Odpowiedz
@Saeglopur: nie ma zadnej mozliwosci zebys po realizacji opcji ktorej byles abonentem byl zmuszony do oplacenia takiej domeny. Nie ma zadnej szansy na zadna kare. Chyba ze mowisz o zleceniu PRZECHWYCENIA OPCJI / DOMENY - jesli takie cos zostalo zrealizowane i nieoplacone to system mogl naliczyc kare. Support jest ugodowy bo jestesmy ludzmi i wiemy ze nie zawsze wszystko jest robione celowo :-) Podeslij id konta albo o jaka opcje/domene chodzi
  • Odpowiedz
@AfterMarketPL: Teraz już jestem mądrzejszy i będę rezerwował. :) Domenę sprawdzałem na nazwa.pl. Była ona zawsze wolna, ale akurat teraz została zarezerwowana. Nazwa nie jest ani chwytliwa, ani krótka więc wydało mi się to podejrzane.
  • Odpowiedz
Chyba ze mowisz o zleceniu PRZECHWYCENIA OPCJI / DOMENY - jesli takie cos zostalo zrealizowane i nieoplacone to system mogl naliczyc kare.


@AfterMarketPL: Właśnie o to chodzi - nie wiedziałem co to dokładnie i dlatego byłem w szoku że później to obowiązywało i wręcz pojawiła się kara! :D Ale podeszliście do tego ze zrozumieniem, domenę i tak opłaciłem w pełnej cenie więc wszyscy szczęśliwi :)

Nie sądziłem że tu jesteście! Michau
  • Odpowiedz