Wpis z mikrobloga

Węgry i Czechy po prostu podbiłem z rąk Austrii i Wenecji przy okazji jakiś wojen jakich było wiele(chyba Czechy miały PU z Austrią).

Co do handlu masz racje, ale nie przywiązywałem do tego wagi bo spieszyłem się by pobić koalicje, a kasy cały czas było w sam raz. Mógłbym na luzie z kilkaset lekkich okrętów zrobić to income by był na 100% ładny( ͡° ͜ʖ ͡°) ale Hiszpan
@AntyNWOpl: Elekcyjna z Polską ma kilka zalet do robienia PU:
- pierwsza to taka że Ty możesz zrobić PU z każdym, ale z Tobą już nikt :D
- druga to taka że walczą o Twój tron kandydaci z innych dynastii czyli rządzące w innych krajach - jeżeli więc masz władcę z Brandenburgii to jest on też z tej samej dynastii - spełniasz więc pierwszy warunek otrzymania PU/claimowania tronu
- sprawę ułatwia
@Egribikaver: Dzięki za wskazówki! PU to pomimo 600h dla mnie magia.

W wcześniejszej wojnie zdobyłem przyczółek w Niderlandach. Potem złapałem ich jakoś z zaskoczenia z desantem ponieważ musieli obstawiać inne tereny np. Sycylie, Gibraltar itd. To był generalnie błąd w sumie, bo w tamtym momencie miałem jeszcze sojusz z Francją kontrolująca Szkocję, wiec moglem równie dobrze tam wojska przygotować wcześniej :D ogółem biłem Hiszpanie w chwili ich słabości, gdy bili się
@AntyNWOpl: Widzę właśnie, że mocno w idee militarne poleciałeś. Jednak dlaczego zrezygnowałeś z arystokratycznych, dla mnie to takie must have dla Polszy. Z drugiej strony jak się później i tak konwertujesz na RE i bierzesz ich idee, to ma to jakiś sens.
Do tego bym dodał influence ideas, wtedy masz z policies jakieś -45% kosztów aneksji, a jak weźmiesz misję to -60%