Wpis z mikrobloga

#remontkostki #spawanie #spawalnictwo #spawajzwykopem hej mirki drugi dzien walki, 30 elektrod wypalonych i lekka zalamka po probach zespawania dwoch elementow o grubosci 5mm, elektroda 2.5, prad ustawiony 160 amper, spawarka za 400 zl z allegro, chińczyk co ma niby 350 amper, przy pradzie ok 100 nie da sie utrzymac luku, przy 250 luk strasznie iskrzy.
Za cholere nie chce sie przytopic dolny elememt, chociaz strugi ladne wychodza. Dopiero jak wbijalem elektrode podczas luku w dolny element to lekko sie pottapial. Jakies rady? Nagralem 4 filmiki
KrowkaAtomowka - #remontkostki #spawanie #spawalnictwo #spawajzwykopem hej mirki drug...
  • 31
@KrowkaAtomowka: za szybko prowadzisz. przecież tam nie ma w ogóle metalu z elektrody.
po drugie przed prezentacją spoiny obkuj ją młotkiem i przeleć szczotką drucianą.
jak szybko prowadzić elektrodę: długość elektrody dzielisz na pół i taka długość spoiny powinna ci wyjść.
czyli jeśli elektroda ma 400mm długość to powinna ci wyjść z tego 200mm spoina.
jakim elektrodami spawasz? numer podaj.
spróbuj zamienić plus z minusem przy spawarce.
@KrowkaAtomowka:
wyspawaj tak elektrodę ściegiem prostym żeby wyszła spoina nie dłuższa niż 15cm.
później weź drugą elektrodę ale zamień bieguny w spawarce i spawaj obok pierwszego ściegu.
opukaj młotkiem, przejedź szczotką drucianą i wklej zdjęcie.
@KrowkaAtomowka: to tak nie działa: maksymalny prąd na spawarce to jakbys porównał zasilacz do kompa. Jak masz 1000 Wat to nie znaczy, że tyle będziesz zawsze pobierał. Spawając elektrodą o średnicach 2.5 lub 3.2 też nie musisz, a nawet nie powinienes ustawiać takich maksymalnych prądów. Ustaw tak jak wspomniałem 120A i się baw.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrowkaAtomowka: lol - na świeczkę 2.5 ustaw 80 - 90A, bo jak nie masz wprawy to nie wyrobisz. Druga sprawa czy elektrody są suche. Jak kupiłeś nowe w nieuszkodzonyn opakowaniu to pewnie takie będą, ale i tak możesz wrzucić do piekarnika jak coś. Musisz starać się koniec trzymać blisko materiału tak abys widział że jest ona w jeziorku, nie musisz wiele robić, tylko trzymaj dystans i delikatnie ciagnij jeziorko.
@Knightlord tak robilem serio tylko przy znacznie wiekszym pradzie bo przy setce nie idzie ani latwo zastartowac luk ani go utrzymac jak dla mnie to ten chinczyk jest przeskalowany i 200a na chinczyku to 100 tak naprawde. No nic dzisiaj bede dalej probowal. A jaki byl by objaw jak by elektrody byly wilgotne? Ja mam rutylowe nie zasadowe.