Wpis z mikrobloga

@av18: psychologia rynku... Wielu inwestorów spodziewało się wpłynięcia świeżej gotówki na rynek wraz z uruchomieniem BAKKT, który okazał się wielką klapą. Teraz z pewnością wiele hype'u będzie pod halving, który również nie będzie miał większego znaczenia, poza tym, że część górników będzie musiała zamknąć swój interes.
  • Odpowiedz
@av18: Sporo spekulantów, a dla nich istotny był jakiś opadający trójkąt czy coś takiego. Z ciekawości sam sobie coś takiego narysowałem na wykresie i się sprawdziło. Może jednak zacznę spekulować zamiast tylko się przyglądać. Co do BAKKT - nie sądzę. Myślę że tak jak z kontraktami na CME - na początku startowały biednie.
@kamil-wasniewski:
  • Odpowiedz
@pant4deusz: Przy kontraktach CME jest trochę inaczej, niż z BAKKT.
W BAKKT masz kontrakty z dostawą, a CME jest tylko obstawianiem wyceny. Do jakich celów instytucje miałyby kupować BTC? Prawie nikt nie używa go do rozliczeń, a jako "cyfrowe złoto" funkcjonuje tylko w wyobraźni bitkojnowej gawiedzi.
  • Odpowiedz
@kamil-wasniewski: Uważam, że trochę za szybko na takie oceny. Jeśli za rok okaże się że zainteresowanie jest na obecnym poziomie to uznam wtedy za porażkę. Mam jednak nadzieję, że inwestor za to odpowiedzialny jakiś model biznesowy przyjął żeby było opłacalne( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kamil-wasniewski: klapa by była jakby były jakiś problem techniczny czy coś co uniemożliwiłoby korzystanie z serwisu albo jakiś błąd że można by było ukraść środki inwestorów. To tak jakby nazwać klapą, że nowy model samochodu nie sprzedał się w przeciągu kilku dni w setkach tys. egzemplarzy.
  • Odpowiedz