Wpis z mikrobloga

wpis jest o antykoncepcji, a nie o planowaniu ciąży.


@Junpei1948: no i paradoksalnie jedno z drugim się wiąże. Tylko trzeba wiedzieć jak z tego kalendarzyka korzystać. Ja od 5 lat z różową regularnie się serduszkujemy bez gumy, kończę w niej i do tej pory nie zaciążyła. Bo wiemy kiedy to robić.
  • Odpowiedz
@Junpei1948: ja wiem, ja nie mam nic przeciwko antykoncepcji, co najwyżej do samych piguł o rozregulowanie hormonalne kobiet + zanieczyszczenia wody
ale to ty bez sensu wspomniałeś o kalendarzyku, więc zwróciłem Ci uwagę, że nie wiesz o czym piszesz
  • Odpowiedz
@elo_: bo wpis jest o antykoncepcji, dlatego wspomniałem o kalendarzyku, który jako metoda antykoncepcji ma bardzo niską skuteczność, a jest forsowana przez pewną grupę jako jedyny akceptowalny środek, a reszta to zło stworzone przez samego diobła.

Niech się sprawdza jako metoda planowania ciąży, ale jako metoda antykoncepcji jest po prostu do niczego. 14 na 100 kobiet(wskaźnik Pearla 14–33 do 15-40) to jest jeden z najniższych wyników jeśli chodzi o metody
  • Odpowiedz
@Junpei1948: kurka, ziomek, no nie piszesz prawdy bo właśnie jest bardzo dobrą metodą, z tym że jest wiele 'ale'

Planowanie rodziny, to nie tylko robienie dzieci, ale też ich nierobienie kiedy np. nie stać cię na nie. Więc tak na szybko z neta:

"Kalendarzyk małżeński to jedna z najstarszych i najpopularniejszych metod naturalnego planowania rodziny. Jego działanie opiera się na zapisie długości poprzednich cykli miesiączkowych kobiety. Przy tej metodzie panie muszą więc z dużą skrupulatnością obserwować swoje
  • Odpowiedz
@Junpei1948: tabletki anty powodują zakrzepicę krwi i rujnuja godpodarke hormonalną.

Nie powodują, a zwiększają ryzyko wystąpienia 2-4 krotnie.

Co oznacza >rujnuja gospodarke hormonalną?
  • Odpowiedz
@egyptianJoe: @ZajebbcieTrudnyNick: panowie, tabletka antykoncepcyjna to nie jest ibuprom, tylko poważna ingerencja we własny system hormonalny. Może powodować gamę różnych zaburzeń u kobiet.

@Weisswurst: rójnowanie to słowo przesadzone, ja tylko powiem Ci, jak to wygląda np w sportach siłowych czy kulturystyce ekstremalnej (tak, chodzi o doping)

przed ingerencją we własne ciało, sportowcy wykonują serie badań hormonalnych np. Testosteron, LH, FSH, prolaktyna, estrogen itp
dodatkowo badają nawet psa i prostatę zeby
  • Odpowiedz
@Weisswurst: i jeszcze słowem podsumowania, to co opisałem o braniu testosteronu, to jest podejście z rigczem, i oczywiscie też jest podejscie bezrigczowe, czyli kłucie się jakimś badziewiem bez badań i generalnie bo jedyn cyklu możesz też olać odblok i po prostu sobie być (tak, jak kobiety po antykoncepcji to robią, odkładają po prostu)

no i organizm może się unormować sam, ale to jest ciężkie, w dodatku facet moze mieć problemy
  • Odpowiedz
@elo_: No i co z tego że najstarsza, skoro jest jedną z najmniej skutecznych form antykoncepcji w dzisiejszych czasach?
Korzystali z tego co mieli, ze skutkiem takim jaki był. Teraz świat poszedł do przodu i są inne metody antykoncepcji, o wiele bardziej skuteczne.

Tabletki antykoncepcyjne jednofazowe: 0,2-0,5.
Tabletki antykoncepcyjne sekwencyjne: 0,2-1,4.
  • Odpowiedz
badanie psa - chodziło mi o Prostate Specific Antigen

@Junpei1948: metoda jest skuteczna, tylko patrz realnie na to,
wyobrażasz sobie codziennie badać śluz z cipki i mierzyć jej temperaturę? no właśnie, skala perla mówi o pełnym roku, więc ja bym się nie dziwił raczej tym, że kalendarzyk wychodzi słabo

co do skali perla, to nie podałeś całej skali, bo jest typowe stosowanie i idealne stosowanie, i te liczby nie zgdzają się z tym
  • Odpowiedz
@elo_ czekaj, czekaj, czekaj. Przypadkiem zacząłeś mówić o moim ulubionym temacie w medycynie i biotechnologii- medycyna personalizowana.
I teraz kontynuując twój przykład, pacjentka pyta ginekologa czy można jej leki dobrać pod jej organizm. Pan doktor odpowiada oczywiście, to będzie kosztować X złotych. W tym momencie pacjentka bierze te" co wszytkie "
Idąc dalej. Zobacz jakie dawki w stosunku do produkcji przez organizm podaje się testosteron, a jakie dawki są w tabletkach
  • Odpowiedz
kalndarzyk to wg skali perla 9 ciąży


@elo_: nie znalazłem danych poniżej 14-31. Poza tym metody powyżej 5 uznaje się za nieskuteczne.

Skalę liczy się pełną, a nie najniższy
  • Odpowiedz