Wpis z mikrobloga

Mirasy, jak to w końcu jest z tym cłem/VATem na >#aliexpress? Chcę zamówić kilka różnych rzeczy od >jednego sprzedawcy za łączną kwotę 380 zł, będę dopłacać?


Tak samo jak od wielu lat, czyli 23%. Czy akurat na twoją przesyłkę trafi? Tego nawet najstarsi górale nie wiedzą
@pokemonowa: @waciak: Właśnie chciałam tak zrobić ale mam kupon zniżkowy 60 zł przy zakupach za tę kwotę, osobno mi go nie nalicza. Ostatecznie chyba tak zrobię jeśli nie ma wyjścia na cebulowanie po całości ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@maszpozdro: zależy też co zamawiasz, jakich gabarytów, o jakiej wadze. Jak paczka nie będzie się rzucać w oczy celnikom, to może przejdzie bez kontroli. No, ale to i tak loteriada.
@maszpozdro: zalezy jaka chinczyk da deklarowana wartosc, co kupujesz etc. ja kupilem produkty za jakies 250 zl, ale to bylo cos bardzo specyficznego, ze ciezko im bylo okreslic wartosc (a przegladali, bo bylo zupelnie inne opakowanie). loteria innymi slowy
@pokemonowa Ale rozumiesz że jak sprowadzasz coś z poza UE to płacisz VAT 23%? Cło jest nie na wszystkie towary (m.in nie płaci się za telefony i ogólna elektronikę)
Do tego dochodzi opłata celna 18.50 (około, bo nie pamiętam), chyba że to kurier to może być więcej.