Wpis z mikrobloga

Witam, mam pewien problem.
Otóż, chce sobie pograć w haxballa, ale nie mogę dołączyć na żaden serwer (za wyjątkiem tych, co są na hoście). Więc postanowiłem poszperać troche w celu naprawienia tego. Zobaczyłem, że w FAQ jest napisane o tym i rzekomo sposobem na naprawienie tego problemu jest odblokowanie portów UDP 1024-65535. Więc zacząłem coś z tym działać. Na różnych forach pisali, że należy wejść jakby na adres routera (w moim przypadku był to 192.168.100.1) i tam powinno coś być o portach. No i było - Port Trigger Configuration. Więc zadowolony wszystko tam ustawiłem, jak powinno być. No i kiedy już tam wszystko wypełniłem, to zaakceptowałem. Po zaakceptowaniu nie miałem możliwości korzystania ze stron internetowych (pokazywało z tego co pamiętam, że brak połączenia, ale mogę się mylić), ale kiedy pingowałem w cmd google.pl i sam router, to było normalnie. Zapomniałem wspomnieć, że przed ustawieniem tych portów ustawiłem statyczne IP, oraz po ustawieniu tych portów na każdym urządzeniu nie mogłem wejść na żadną stronę, bądź aplikację wymagającą internetu.
Ogólnie, to posiadam światłowód od Inea.
Wspomne też, że jestem początkujących w tematach związanych z sieciami.
#siecikomputerowe #sieci #haxball #informatyka
  • 9