Wpis z mikrobloga

Dla fanów Korwina/Konfederacji pytania i ciekawostki:

Ciekawostka - jeśli partia #konfederacja, która kreuje się na antysystemową wejdzie do sejmu, wówczas sama wejdzie w tryby tego systemu i dołączy do "bandy czworga", z czego nie każdy zdaje sobie sprawę. Czy to znaczy, że będzie ich można pełnoprawnie szkalować za bycie "systemem"? Bo jednak w Europarlamencie już byli - żadnego postulatu "antysystemowego" nie zrealizowali, natomiast pieniążki jak najbardziej podatników pobierali - na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, by którykolwiek postulat tej partii z obecnych wyborów był możliwy w realizacji w najbliższej kadencji i stanowił coś więcej niż populizm - co zresztą po części przyznał sam dr. Mentzen, który twierdzi, że ludzi bardziej interesują emocje i na to stawiają, aniżeli racjonalny i merytoryczny przekaz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do wielbicieli partii - za jakie realne działania i zmiany może odpowiadać Konfederacja w przypadku wejścia do sejmu?

Druga ciekawostka - choć partia Korwina tak łatwo szufladkuje inne partie i innych polityków, okazuje się, że w ich partii jest znacznie więcej osób powiązanych bezpośrednio z systemem (np. byli posłami z ramion innych ugrupowań), bądź dawnym ustrojem, niż np. w Partii Razem, gdzie rzadkością są osoby, które dawny ustrój w ogóle pamiętają - a ponoć to oni są komunistami i chcą wprowadzić terror. Nic złego, bo poglądy ludzi się zmieniają, ale warto o tym pamiętać, także przy ocenie innych.

Trzecia ciekawostka - jeśli chodzi o poglądy światopoglądowe (oczywiście nie gospodarcze), partii Konfederacji znacznie bliżej do PRLu, niż np. partii Razem, a nawet post-komunistycznej partii SLD - kwestie imigrantów, orientacji seksualnej, religii, tradycyjnego modelu rodziny, prawa do manifestacji itp.

Czwarta ciekawostka - Polska aktualnie nie jest krajem o ustroju gospodarczym socjalistycznym, choć wiele osób tak twierdzi. Aby zaistniał kapitalizm, nie jest powiedziane, że rynek musi być w 100% wolny, bez żadnych ograniczeń.

Pytanie do wielbicieli partii - PiS poprzez świadczenie socjalne obciąża tych, którym daje świadczenia - klasę niską, czy może przedsiębiorców i bogaczy? Czy jeśli wariant 1, to możemy mówić o socjalizmie?

Piąta ciekawostka - choć w Szwecji rządzi lewica i powszechne są świadczenia socjalne, ich gospodarka jest znacznie bardziej "wolna" niż ta w Polsce i większości krajów świata, uznane jako kapitalistyczne. Waszym zdaniem jest tam więc kapitalizm, socjalizm, komunizm, czy co?

Szósta ciekawostka - socjaldemokracja, to nie to samo co socjalizm demokratyczny. Ten pierwszy mówi o reformie kapitalizmu, korzystaniu z jego dobrodziejstw, ale też kontroli, natomiast drugi wariant mówi o całkowitym zlikwidowaniu kapitalizmu.

Do wielbicieli: na jakim istniejącym kraju swój ustrój zamierza wzorować #konfederacja? Co jest takim domyślnym celem do osiągnięcia? Chodzi mi o czasy współczesne.

#korwin #bekazkorwina #antysystem #polityka #prawica #4konserwy
  • 11
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GoddamnElectric: Jako fan Konfederacji muszę powiedzieć, że w tym, co napisałeś, jest mnóstwo sensu i racji. Ale nie prawdą jest, że byli w PE. KORWiN to inna partia, wprawdzie wchodząca w skład Konfederacji, ale jednak inna. Wprawdzie nie wiem, czy powstrzymali wprowadzenie jakiejś śmiercionośnej dyrektywy, ale niejaki Dobromir Sośnierz wielokrotnie pokazywał obłudę PE - polecam obczaić jego kanał na YT.

za jakie realne działania i zmiany może odpowiadać Konfederacja w przypadku
@muzzykalny: No tak, tutaj mój błąd i skrót myślowy - masz rację, że Korwin, to nie Konfederacja, choć ja na to patrzę po prostu jako na "kolejny projekt Korwina". Trochę błędnie, bo kiedyś Korwin to przede wszystkim były aspekty gospodarcze, dziś dominuje jednak przewaga tematyki światopoglądowej. Jeśli chodzi o same wystawione listy też trochę odbiegają od tych sprzed kilku lat - głównie poprzez liczną reprezentację Ruchu Narodowego, czyli środowiska, które raczej
@GoddamnElectric:

Konfederacja może blokować niektóre głosowania o ile partia rządząca nie uzyska większości, lub może zgodzić się na głosowanie w zamian za realizację jej postulatów, a także może wyznaczać trendy i proponować postulaty, które mogą zostać wykorzystane przez aktualny rząd w przyszłych wyborach.

Konfederacja nie jest jednolita światopoglądowo i z jednej strony mamy otoczenie Korwina idące bardziej w stronę libertarianizmu a z drugiej strony znacznie bardziej konserwatywny Ruch Narodowy i otoczenie
@Tacocat: Dzięki za odpowiedź! A jaka jest Twoja opinia nt. programu gospodarczego partii Ruch Narodowy i czy uważasz, że Korwin sam w sobie ma na tyle wpływu tam, by przy ew. wejściu do sejmu przekonać członków RN (w wypadku, gdy Konfederacja w sejmie będzie składała się głównie z nich), by głosowali raczej zgodnie z wolnościowymi sugestiami JKM i tym co napisałeś, niż ichniejszą wizją porządku gospodarczego?

"na jakim istniejącym kraju swój
@GoddamnElectric: Obejrzałem pobieżnie program RN https://ruchnarodowy.net/wp-content/uploads/Program-Ruchu-Narodowego.pdf

Sądzę iż obie strony mogą pójść na kompromis, tzn. wolnorynkowe propozycje Korwina nie muszą kolidować zupełnie z programem RN, a tam gdzie wystąpi konflikt, to każdy będzie głosował według własnego uznania. Jak będzie w rzeczywistości jeśli konfederacja dostanie się do sejmu, tego absolutnie nie wiem.

RN swoim programem bardziej mi się kojarzy z dzisiejszymi Chinami, w których niby panuje kapitalizm, ale największe przedsiębiorstwa są mocno
A ja dla odmiany pozwolę się nie zgodzić, ponieważ część rzeczy się nie zgadza :)

Ciekawostka - jeśli partia #konfederacja, która kreuje się na antysystemową wejdzie do sejmu, wówczas sama wejdzie w tryby tego systemu i dołączy do "bandy czworga"


Wejście do sejmu wcale nie oznacza asymilacji z "systemem". Można dołączyć do organizacji "systemu" a mimo to wciąż z nim walczyć i być "antysystemowy".

Bo jednak w Europarlamencie już byli -