Wpis z mikrobloga

@TwojStaryTwojaStara: Myślę że ten kotek to bardziej symbolizuje janusza biznesu i jego firmę, Januszex. Bo może się okazać że będzie musiał nagle zacząć zarabiać pieniądze w inny sposób niż wyzyskiem.

Podobnie płaca minimalna na takim poziomie wyeliminuje wszystie gówno-firmy z wannabe biznesmenami u steru. Głównie dlatego że minimalny ZUS (który płaci większość przedsiębiorców udając że właśnie minimalną pensję zarabiają miesięcznie) liczy się od minimalnej pensji.
  • Odpowiedz
@motaboy: zawsze możesz pokazać jak nie być gówno wannabe biznesmenem i samemu coś stworzyć płacąc swoim pracownikom przyzwoite pieniądze


@Daniowsky: Nie, wcale nie muszę. Ani nie mam na to ochoty. Za to mogę zagłosować na tego, który zmusi ich do płacenia przyzwoitych pieniędzy i dzielenia się zyskiem. I tak zrobię.
  • Odpowiedz
@motaboy: przyjacielu, Ty chcesz po prostu ich pieniędzy


@Daniowsky: Raczej oni mają pieniądze które należą się pracownikom. Np. te, które im odebrali „zatrudniając” na smieciowkach.
A ja, panie drogi, nigdy w takich „firmach” nie pracowaemZ
  • Odpowiedz
@motaboy: Inflacja zje podwyżkę płac. W dodatku stracą Ci co oszczędzali pieniądze.


@luki201: Tak, tak - wiem. Wszyscy stracą i nie będzie niczego, cytując klasyka, kandydata na prezydenta RP, Kononowicza.

Tak jest, przyjacielu kapitalisto, niech tylko poprawię mój cylinder i zapalę cygaro. Płacąc więcej pracownikom wyzyskujemy ich mocniej, bo przychodzą im głupie pomysły do głowy, takie jak ustatkowanie się, założenie rodziny, własna firma. Dobrze że tacy jak ty tu jeszcze
  • Odpowiedz
@motaboy: Dokładnie tak! Widziałem tych wszystkich przedsię... tfu, przestępców co to chowają miliony na swoich ogromnych posiadłościach ze złota. Oczywiście 100% tych pieniędzy to nadwyżka spowodowana wyzyskiem. Dokładnie tak jest, uwierzcie mi! Nazywam się Karol Marks i będę Twoim przewodnikiem w budowaniu lepszego jutra ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS. Ty tak na serio?
  • Odpowiedz