Wpis z mikrobloga

@Hababubu: różnice bezlusterkowiec a lustro to dla Ciebie trzy najważniejsze cechy: dostępność body, dostępność szkieł oraz waga. Lustra są zdecydowanie popularniejsze i można dostać fajniejsze używane body. Jak lustra są popularniejsze to znowu szkieł jest zdecydowanie więcej skup się tylko canon i nikon to będzie najłatwiejsze dla Ciebie. Waga tutaj jest plus bezlustra bo potrafią być na prawdę leciutkie ale przy Twoim budżecie też nie będziesz od razu kupował klocków z
  • Odpowiedz
Czym tak na prawdę różni się lustrzanka od bezlusterkowca


@Hababubu: w dzisiejszych czasach niczym, znaczy z puntu widzenia zrobionego zdjęcia, nie jesteś w stanie zobaczyć różnicy, nawet jak zaczniesz przyglądać się pikselom...

czy Canon


Ja miałem swój pierwszy aparat Canon (550d) - robił naprawdę dobre zdjęcia, ale wszystko inne to gówno było, badziewna obudowa, która nie wytrzymała dwóch lat, a jetem gościem co ze sprzętem obchodzi się super ostrożnie, funkcjonalność to
  • Odpowiedz
@Hababubu: ja jestem akurat zwolennikiem luster Sony. Ale jak wolisz wybrac miedzy nikon a canon i uzywac starych szkieł to wez pod uwage ze nikon ma problem z adapterami np. na m42. Ja wybralem sony z bagnetem A/minoltq ze wzgledu na tanią optyke i że jako jedyny ma wbudowaną stabilizacje dzieki czemu podpinajac nawet stare szklo z zenita masz stabilizacje. Do Canona i Nikona musisz kupowac szkła ze stabilizacja
  • Odpowiedz
@adam-photolive: dlaczego musi? Już bez przesady, że stabilizacja jest jakimkolwiek musem w przypadku zdjęć, jest fajna ale nie można się tym kierować głównie. A sam wybór obiektywów używanych nie jest najlepszy.
  • Odpowiedz
@cohontes: nie ze musi tylko ze jak chce miec stabilizacje musi szukać z. Nie łap mnie za slowa. Nie jest musem ale często ułatwia dużo( ͡° ͜ʖ ͡°) na początek uzywane szkła to niezly wybor zanim nir zaznajomimy sie z tym czego potrzebujemy o wtedy mozna zainwestowac w cos drozszego
  • Odpowiedz