Wpis z mikrobloga

Ej mirki, czemu jak samochód stoi zbyt blisko przejścia (zaparkowany) lub blisko skrzyżowania i ja jadąc sobie ulicą, #!$%@?ę pieszego bo ten Janusz co zaparkował za blisko ograniczył mi widoczność - to ja mam przypal ? Powinno być tak ze ja jestem niewinny i do pierdla idzie ten co zastawił przejście, ograniczył widoczność i JEGO auto spowodowało sytuacje w której potrącony został człowiek. To samo przy wyjeździe na skrzyżowanie gdzie debile parkują dostawczaki przy samym skrzyżowaniu.

#prawo #prawojazdy #samochody
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chemik_kieszyk: Jak miałem zachować należytą ostrożność skoro można uderzyć człowieka na pasach jadąc nawet 5kmh, jak ktoś zaparkuje jak debil to nie ma jak zachować ostrożność.

To trochę tak jakbym jeździł i rozlewał olej po ulicy albo jakies gwoździe i w skutek wypadków zabiłbym 100 osób ale dostałbym tylko mandat za zaśmiecanie ulicy ( ͡° ʖ̯ ͡°) przecież to bez sensu, powinna być jedna kara za
  • Odpowiedz
wiec traktuje to jako czyn celowy


@uwielbiamnalesniki: i dlatego dostanie mandat (albo nie dostanie - w zaleznosci od tego czy bedzie sie nalezal) za parkowanie w niedozwolonym miejscu. A ty nie mozesz tamtedy jezdzic jesli nie jestes w stanie tak jechac zeby nie #!$%@? w pieszego. Po prostu nie masz prawa tamtedy przejechac.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@uwielbiamnalesniki: byłem parę lat temu świadkiem potrącenia, jakie opisujesz - przed pasami duży bus-blaszak, na pasach baba ~80 lat. Dziewczyna jadąca przepisowo (na oko ok. 40km/h), żeby uniknąć jebnięcia uciekła aż na lewe pobocze, bo babka jak usłyszała pisk opon, to zaczęła biec na ślepo przed siebie, czyli prosto pod samochód. Ostatecznie babka tylko się otarła o auto, ale jak się przewróciła, to złamała rękę.
Sprawa trafiła do sądu, ale
  • Odpowiedz
@aksal89: No i właśnie w takiej sytuacji powinien zostać ukarany bus jeśli zaparkował nieprawidłowo, to tak jakbym postawił samochód na środku autostrady w nocy i ktos by się we mnie wpierdzielil, no ale przecież jego wina, wystarczyło zachować ostrożność przy 140kmh, a ja dostałbym mandat za zatrzymanie się na autostradzie xd co za żart
  • Odpowiedz
@uwielbiamnalesniki: W sumie to uważam podobnie - też moim zdaniem w takiej sytuacji winnym powinien zostać uznany kierowca busa, który go zaparkował w #!$%@? miejscu. Niestety - nie ma co liczyć na takie rozwiązanie, bo przecież od lat widzi się chęć coraz większego zrzucania odpowiedzialności na kierowców i to pewnie się nigdy nie zmieni ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz