Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem. Czyscilem kompa wiec musiałem odłączyć kości ram, chłodzenie procka i i wyjęcie dwóch bolców zabezpieczających kartę graficzną tak żeby dało się ją podnieść. Wszystko git, wyczyszczone, włożone a jednak po odpaleniu kompa nie było obrazu z kompa na monitorze i o ile to całkiem częste u mnie przy odłączaniu kabla od monitora tak jednak spojrzałem na myszkę a ta nie świeciła od spodu czerwonym światłem, to samo pad i to samo modem internetowy na USB ale sam komputer chodzi. Chłodzenie się kręci itp a obrazu nie ma i podłączone urządzenia nie działają. Dodam że podłączyłem kabel usb3.0 który dotąd swobodnie sobie leżał w kompie a teraz jest podłączony do płyty glownej. Co robić?
#komputery #procesory #kartygraficzne #naprawakomputera #pcmasterrace
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dorhak: a sloty od RAMu i grafiki czyściłeś? Może nie stykają, wyjmij i włóż pamięci i kartę jeszcze raz. Jak nie pomoże to próbuj ta jednej kości pamięci w różnych slotach. USB 3.0 też możesz próbować wypiąć, może coś nie tak z portami jest? Może z jakiegoś powodu to było wypięte?
@Dorhak: właśnie odpisywałem żebyś sprawdził bez grafiki jak masz Intela, ale chyba problem rozwiązany - jak nie czyściłeś gniazda to przeczyść, jak opada w tym gnieździe to może i dobry patent xD chociaż u mnie grafika w tym momencie wisi nie przykręcona i nie ma problemu.
@Odczuwam_Dysonans: mam jeszcze 2 sprawy w sumie, 1 czyli fakt ze chlodzenie bylo w #!$%@? opadniete i dlatego w nim grzebalem czaisz ze to co powinno stykac z prockiem nie stykalo? musialem demontowac chlodzenie dokrecic srubki i dopiero teraz normalnie styka z procesorem (2 srubki, 1 na 80% dokrecona a 2 na 50/60%) a druga sprawa to jak sobie dopasowac wentylatory w kompie? mam 2 z przodu i 1 z tylu.
@Dorhak: a no to pewnie płyta odcinała napięcie bo widziała że coś jest nie tak na złączu PCI-Express od karty. Co to za konfiguracja i jakie chłodzenie? I kto to składał skoro tak :P jaka obudowa?
Najoptymalniejsze byłoby podłączenie wszystkich wentylatorów do płyty, o ile masz na płycie tyle wejść na nie, no i przewody sięgną. Przednie wentylatory ustawiłbym na ten wolniejszy bieg skoro już są, z kolei ten z tyłu