Wpis z mikrobloga

Mircy mam dylemat.
Muszę kupić obiektyw do A6400 którym głównie filmuję.
Obejrzałem już kilka porównań i recenzji ale nadal jestem w kropce bo nie wiem który z nich wybrać.
18-135 z dynamiczną przysłoną
18-105 z stałym f/4 który ma swoje zalety, szególnie w low light.

Sigme brałem pod uwagę ale na razie potrzebuje obiektywu z zoomem i te dwie pozycje wchodzą w grę ze względu na cene/możliwości.
w tej chwili mam lens kit 16-50mm z którego jestem generalnie zadowolony ale nie jest też perfekcyjny w pewnych zakresach.

#fotografia #filmografia #sony #bezlusterkowce #obiektyw #pytaniedoeksperta

Który obiektyw do A6400

  • 18-135mm 30.0% (6)
  • 18-105mm 70.0% (14)

Oddanych głosów: 20

Shewie - Mircy mam dylemat.
Muszę kupić obiektyw do A6400 którym głównie filmuję.
O...
  • 31
  • Odpowiedz
Miałeś chyba ten kupić: 18-105mm ,albo 18-135
i Sigme to low light, tą: Sigme 16mm 1.4 DN.
Ogólnie jak wrażenia? Rozglądam się również nad szkłami :) Choć jeszcze nie mam aparatu, ale kwestia czasu :) No i też będzie mi służyć do filmowania
  • Odpowiedz
@mustafas00: a do jakiej kamery a6400?

z 18-135 jestem bardzo zadowolony jednak do nocnych ujęć się nie nadaje, aparat by kompensować ciemne szkło dorzuca ISO i powoduje widoczny grain.

Jakkolwiek Sigmy to absolutne fenomenum.
30stką nagrywałem pokaz sztucznch ognii w Londynie.

mam 16stkę i 30stkę.
minus jest taki że nie mają OSS które mają natywne Sony szkła.
Jednak do nocnych zdjęć - nie ma nic lepszego.

Także 18-135 jak jedziesz na
  • Odpowiedz
@Shewie: kurde dzięki za tak obszerną recenzję,. Super !!!! Dzięki że szczegółowo chciało Ci się napisać :))) poproszę o jakieś filmy, chętnie obejrzę o ile będzie Ci się chciało, bo najbardziej zaležało mi na opinii
  • Odpowiedz
@mustafas00: jeżeli dopiero zaczynasz to a6100
jeżeli chcesz się bawić w Colour Grading i chcesz by aparat był wykonany ze stopu magnezu i będziesz strzelał więcej stacjonarnych zdjęć i ujęć to a6400
jeżeli mieć OIS w body większą baterię to a6600 ale w cenie a6600 masz już pod ręką do kupienia XT-3 aparat.

OIS w 6600 jest ten sam co w a6500 na youtube masz mase porównań.
Jeżeli chcesz polatać z
  • Odpowiedz
@mustafas00: jeśli sciągnąłeś sobie materiały to widzisz materiał 100% jakości. To prawda, Youtube obcina niesamowicie jakość i nie oddaje tak naprawde tego co ten aparat może tak naprawde.
Dałem ci surowizne bo nie chciałem ci dawać editu z kompresją narzuconą.
  • Odpowiedz
@mustafas00: szczerze mówiąc to najlepsza opcja.
Jeśli chcesz mieć stabilizacje to polecam szkła od Sony.
Ale zanim zaczniesz czegokolwiek szukać to zaznajom się z 18-135mm zanim przeskoczysz na prime.

Jeśli chcesz małego gimbala który dobrze dźwignie a6400 to polecam G6 plus Max - najmniejszy który dźwignie a6400 z sporym ładunkiem albo weebill lab, webill lab s

ja osobiscie używam weebill lab s z a6400 oraz Sirui P1 Gimbal (kickstarterowy, nieco plastikowaty
  • Odpowiedz