Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@S7-1500: nic nie ma w Poznaniu co by dawało przewagę nad innymi miastami. Rynek pracy jest fajny na start, a tak to jest fajnie, ale normalnie. Z resztą w Polsce wszędzie dobrze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@S7-1500: A to przepraszam, nigdy nie byłem w Krakowie w godzinach szczytu na drodze i to pod czas roku szkolnego. Jeśli tak jest to faktycznie wtedy na plus Poznań.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dziczyznaa: hmm, 4 lata temu, jak się wprowadzałem też była taka stawka, ale w te 4 lata dużo się zmieniło jeśli chodzi o ceny mieszkań, czy wartość złotego. Może teraz już trochę inaczej to wygląda, ale wtedy było spoko.
@S7-1500: A Poznań... Jeśli jesteś niżej, w Krakowie czy okolicach, no to może być tylko lepiej moim zdaniem. Mieszkając na Pomorzu uderzył mnie smog. Dla małomiasteczkowego to wiadomo, miasto żyje, sporo imprez okolicznościowych i koncertów, rozwinięta branża IT. Mam ogólnie mieszane uczucia :)
@S7-1500 Miasto otwarte na ludzi, piękne zabytkowe dzielnice, które mogą pochwalić się wyjątkową architekturą w skali kraju, najbogatsza w Polsce oferta gastronomiczna, transport publiczny (szczególnie tramwaje), mnóstwo zieleni (bardzo dużo parków), uczelnie trzymające wysoki poziom.
Jak słyszę ludzi, którzy mówią, że Poznań to blokowiska, to daję sobie uciąć rękę, że pewno z domu wychodzą tylko do pracy, a prawda jest taka, że obszar zabytkowy Poznania jest większy od Krakowa bo przed wojną
@S7-1500: Najmniejsze bezrobocie w kraju. Komunikacja borykajaca sie z problemami jak wszedzie, ale jednak dosc nowoczesna, dwie trasy szybkiego tramwaju, caloroczny tramwaj nocny. Wiekszosc linii tramwajowych ma wydzielone torowiska co sprawia, ze nie stoja w korkach. Korki niby duze, ale i tak mniejsze niz w Warszawie, Wroclawiu czy Krakowie. Kliny zieleni i fajne jeziorka w miescie (Malta, Kiekrz). To, ze mozna sobie w 2-3h autostrada do Berlina skoczyc tez nie jest
@S7-1500: @pwone: Poznan jest stosunkowo tez tani do życia , ale co za tym idzie jak już ktoś wyżej wspominał zarobisz trochę mniej. Korki są znośne , gastronomia faktycznie rozwinięta i wszędzie blisko. W obrębie 15km jesteś w stanie przejechać z jednego końca na drugi. Natomiast wydaje mi się strasznie przeludniony , nie pamietam liczb ale chyba w powiecie Poznańskim mieszka drugie tyle co w mieście a to już tworzy