Wpis z mikrobloga

Coś mi się wydaje, że Paweł Kukiz będzie mieć cały przyszły weekend słuchawkę przy uchu i będzie płakał ze śmiechu.
Okazuje się, że zbieranie podpisów komitetom spoza bandy czworga idzie bardzo słabo, a jest bardzo malo czasu.
Dla jasności, o ile w wyborach do EU bylo znacznie więcej czasu i tylko 13 okręgów i wystarczyło w 7 mieć ponad 10 tys (w tym wielki okręg Małopolska+Świetokrzyskie, na który teraz składa się 5 okręgów), to teraz okręgów jest 41 i trzeba zebrać ponad 5 tys podpisów przynajmniej w 21 okręgach i to w 2 tygodnie, w okresie wakacyjnym.
Czyli w maju wystarczylo 70 tys, a teraz trzeba min 105... plus 10% zapasu, minimum 120 tys podpisów.
Jeśli antysystemowcom się nie uda, to pozostanie im telefon do przyjeciela z przeprosinami i prośbą o szybki numerek na liście Koalicji Polskiej :-)
#kukiz #konfederacja #korwin #4konserwy #polityka
badtek - Coś mi się wydaje, że Paweł Kukiz będzie mieć cały przyszły weekend słuchawk...

źródło: comment_rxgejHGb4dfNqrIqliLG09MVufZQkqHY.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@badtek: Na ewybory.eu piszą, że 5 komitetów na 100% wystawi listy w całym kraju. "Banda czwoga" - wiadomo. To kto może byc tym piątym? Raczej mało prawdopodobne, by był to ktoś inny niż Konfederacja...
  • Odpowiedz
minimum 120 tys


@badtek: problemem nie jest liczba podpisów (realnie). Problemem jest co najmniej 21 okręgów. To pięknie wykreśla partie bez ogólnopolskich struktur niestety. Warto też pamiętać, że magnes co działał dość nieźle kiedyś, czyli kilkaset złotych za zbieranie podpisów (praca w komisji) już tak mocno nie działa. Pensje wzrosły, wartość pieniądza zmalała, pojawiło się więcej zasiłków itd. i mam wrażenie, że Korwin stracił sporo kuców po słynnym 4,76. Tak jakby
  • Odpowiedz