Wpis z mikrobloga

Siemanko Mirki, planuję w niedalekiej przyszłości w końcu opuścić wieś i wyjechać do miasta, chodzi o #wroclaw i moje pytanie jest następujące, jaką kwotę najlepiej mieć odłożoną na start? Chcę wynająć pokój, potem szukać pracy, raczej jakaś produkcja albo magazyn. Ewentualnie budowlanka. I w jakiej dzielnicy najlepiej szukać pokoju gdzie w okolicy będą jakieś potencjalne miejsca pracy?
  • 28
@luukiofc: moze etapami, plan bezpieczny: zaaplikuj do Amazonu, poszukaj mieszkania na Bielanach Wroclawskich, zapewnij sobie jakis niezalezny transport, moze byc nawet rower -> do rynku 12,5 km z Amazonu (45 min dziadkowego pedalowania).

Co zyskujesz, duzo nizsze koszty wynajmu, dalej akceptowalny dystans do centrum, 4 dni pracy 20zl/h i zapewnione obiadki. Dojazd do pracy 7 minut (2,2 km) na rowerze. Mozesz brac nadgodziny to jeszcze korzystajac z urokow duzego miasta sobie
@PanKara: tak, 12 km do centrum to jest akceptowalny dystans dla kogos kto celuje w niskoplatna prace. Dla zdrowego czlowieka 12 km czyli 45 min na rowerze (to byla moja propozycja) czy autem/skuterem albo autobusem z Bielan to nie jest maraton czy wyprawa. Moze jestem jakis dziwny ale codziennie na rowerze robie podobny dystans z czystej dbalosci o zdrowie.
@hoszak dzięki za dobrą odpowiedź, z transportem nie ma problemu bo mam fure, rower też chętnie bym kupił żeby jakąś aktywność fizyczna była :D W Amazonie 20/h brutto czy netto? "( ͡° ʖ̯ ͡°) Bo ja to że wsi i tu wgl stawki są dużo niższe xd
@luukiofc: Najpierw znajdź pracę a potem szukaj pokoju. Jeśli np. coś znajdziesz na Bielanach w amazonie to potem będziesz pluł sobie w brodę że wynająłeś coś na Psim Polu czy nawet w centrum jak mogłeś na krzykach.

Zapytaj też samego siebie czego oczekujesz od mieszkania we Wrocławiu. Ścisłe centrum jest fajne na sam początek ale pytanie brzmi czy chcesz prowadzić bardziej imprezowy styl życia czy nie. Jeśli nie to blisko centrum
@PanKara: na rowerze nie stoisz w korkach, kina masz na bielanach, sklepy gokarty etc. Chyba slabo znasz Wroclaw bo jest wiele ciekawych miejsc daleko od rynku, a specyfika tego miasta to wlasnie to ze jest rozlane i zjmuje duza powierzchnie co sie przeklada rowniez na odleglosci. Jak kolega ma auto to bez problemu moze korzystac z obwodnicy czy austotrady wtedy dojedzie na przyklad na stadion miejski szybciej niz ktos startujacy z
@luukiofc: tinder dziala tez po za centrum :P
@PanKara: no juz widze te liczne imprezy i wyjscia do klubow za srednia pensje z drogim mieszkaniem i kosztami transportu ponoszonymi codziennie w drodze do pracy :)
@hoszak: ja tam jestem bezrobotny i potrafie pic 3-4 w tygodniu w ten sposob. koszty transportu tez sa spoko, uber za 10 dojedzie wszedzie, natomiast misieczny to jakos 100 jak ktos lubi dzielic srodek ransportu,, bo posiadanie fury mieszkajac w centrum to idiotyzm