Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie uruchamiania kilku rest webservice z spring bootem.
Mam jeden projekt w którym mam kilka klas oznaczonych jako @RestController i jedną klasę oznaczoną jako @SpringBootApplication.
Docelowo klasy z @RestController mają tworzyć rozproszoną architekturę z użyciem dockera, czyli jak mniemam, musiałbym utworzyć kilka jarów i z nich zrobić obraz. Tylko jak uzyskać w jednym projekcie spring boot osobne .jar dla pojedynczych @RestController.

Próbowałem stworzyć kilka klas @SpringBootApplication które były w osobnych pakietach (która zawierały wydzielone klasy @RestController), ale nie działa ¯\_(ツ)_/¯.

Dodam, że się dopiero uczę i korzystam tylko z pakietów (nie używam modułów) i mavena. Jak podzielić/ustawić projekt by postawić osobne rest serwisy i móc to potem wrzucić na dockera? Trzeba robić osobne projekty dla każdego z rest serwisa?

#java #spring #springboot
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lewo: Dla każdego jara, którego chcesz dostać, wchodzisz na start.spring.io i wybierasz sobie co potrzebujesz. Ściągasz i importujesz do IDE. Tworzysz jary z każdego projektu.
  • Odpowiedz
@Ridicz: napisałem w poście i w komentarzu, że chciałem to zrobić w jednym projekcie.

@mediateh7: mam zdawkowe polecenie mniej więcej w stylu stwórz usługi rest: Customer, Product, Car w architekturze rozproszonej z użyciem Spring Boota i Dockera.

Ja to widzę tak: te usługi to po prostu klasy @RestController, rozproszone - czyli na każdą taką klasę tworzę osobnego jara który postawi serwer i uruchomi usługę. Użycie Dockera (nie tykałem się tego nigdy) rozumiem tak, że dam dockerowi środowisko (nie wiem czy ma swoje repo i tworzy obraz czy nie)
  • Odpowiedz
@Lewo: mikroserwisy same w sobie nic nie mają do springa. To po prostu podejście gdzie zamiast pisać jedna duża aplikacje piszesz kilka ktre wykonują małe zadania i komunikują sie między sobą.
  • Odpowiedz