Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałem zacząć coś pisać na androida, ale powoli mnie szlag trafia. Skonfigurowałem eclipse'a i emulator dla andka, ale to cholerstwo się strasznie długo ładuje. Jakieś tipy jak to dobrze skonfigurować, żeby działało szybko i gładko?

#android #androidowyswiezak
  • 15
  • Odpowiedz
@Gezino: @Spook: Na Linuksie używałem tego http://androvm.org/. To coś opiera się o VirtualBox i działa lepiej niż ten standardowy. Ale wydajność słaba. Używany praktycznie tylko po to żeby sprawdzać jakieś niestandardowe rozdzielczości.

edit: Pisałem wyżej, ten Blue działa dość dobrze tyle, że nie wiem czy jest darmowy. W fazie alpha był, teraz nie wiem.
  • Odpowiedz
@skadi: @Gezino: @zakopywywacz: @nvll: chyba zdecyduje się podłączyć telefon, jeżeli nie ma innego wyjścia. Przy okazji zapytam. Możecie polecić jakieś materiały dla kompletnego laika, jeżeli chodzi o Jave i Andka. Wcześniej pisałem w PHP oraz C#, więc stwierdziłem, że nie będę zaczynał od podstaw Javy, bo ogarniam już trochę właśnie C#, a ponoć te języki są bardzo do siebie zbliżone pod pewnymi względami. Na
  • Odpowiedz
@skadi: @Gezino: @nvll: @zakopywywacz: czytam sobie właśnie co piszą na stackoverflow na temat emulatorów pod Andka i dużo osób poleca tam właśnie BlueStacks. Chyba spróbuję. Napiszę jak wrażenia jeżeli uda mi się odpalić to ustrojstwo :)
  • Odpowiedz
@skadi: @Gezino: @nvll: @zakopywacz: zainstalowałem ten emulator i wszystko działa bardzo sprawnie. Zobaczymy czy z bardziej rozbudowaną aplikacją też tak dobrze sobie poradzi.

Cały proces jest bardzo prosty. Instalujecie oprogramowanie, później odpalacie BlueStacks, a następnie Eclipse - emulator zostanie wykryty. Jeżeli będziecie mieć jakiś problem, to w CLI należy wpisać: adb connect 127.0.0.1. Naprawdę polecam ten programik :)

@damian-piwowarski: zechciałbyś coś dodać?
  • Odpowiedz