Wpis z mikrobloga

@ovation: to nie żadne MIDI, tylko DIN545. Midi może mieć różne złącza.

@Takeshi_Kovacs: z tych wszystkich wtyczek tylko Fire-Wire jest przestarzałe, wszystkie inne są w ciągłym użytku, a USB-C, to dla mnie wręcz problem, bo póki co mało kto używa i trudno o ładowarkę.

Nawet BNC, bo stosuje się je w profesjonalnej aparaturze pomiarowej, jako przyłącze sensorów do kart pomiarowych.
@iAmTS: ludzie nie lubią za bardzo nowych, niekompatybilnych standardów, eSATA też ma pod górkę, a teoretycznie działa z każdym dyskiem, ale mało kto się chce bawić z dziwnymi przejściówkami.
Poza tym dyski nie wyciągają 20Gb/s, więc ten standard nie za bardzo ma sens.

Sam mam na płycie głównej takie cudo, jak eSATAp, które jest połączeniem eSATA z USB. Niby fajne, bo jeden kabelek i dysk podpięty jak pamięć przenośna, ale ten
@KarmazynowyAstrofizyk: a też to miałem w lapku, nigdy jakoś nie przyszło mi skorzystać a miałem jeden stary dysk. Wprawdze HDD, więc w sumie 3 usb wystarczało, ale byłaby zabawa, moze wtedy ten kabel nie był taki drogi.

No fakt, że usb po prostu za dobre i tez lepiej jak wszystko działa na jednym, tym bardziej, że własnie już taki Thunderbolt pozwala ci światłowodem pod usb-c naparzać jakieś 40 GB/s. Na macach