Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabele, wchodził ktoś z Was nocą na Babią Górę (diablak) we wrześniu ?
Chce podejsć od przełęczy krowiarki niebieskim szlakiem, potem żółtym, powrót po wchodzi słońca czerwonym.
Potzebuje się dowiedzieć na co się przygotować o tej porze roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gory #babiagora #diablak #beskidy
  • 7
  • Odpowiedz
@modzelem: O łańcuchy i oświetlenie się nie martwie, to jednakze góry nocą, troche prześledziłem ten szlak ale chce podejść nocą, martwi mnie troche okres (wrzesień). Wiem że będzie już zimno tylko pytam o dodatkowe doswiadczenia innych wędrujących
  • Odpowiedz
@pawelus6: Sprawdzisz sobie prognozę na mountain-forecast, założysz, że będzie tam najniższa (chill) i pod to się przygotujesz.
Szedłem Percią Akademicką w nocy i szczerze mówiąc nie robiła wcale większego wrażenia niż w dzień. Ciepłe rękawiczki weź w razie czego, bo łańcuchy mogą być zimne i/lub mokre.

Tam i tak najgorsze jest siedzenie na szczycie zanim słońce zacznie wstawać. Często wieje, a Ty się nie ruszasz i marzniesz. Polecam wziąć ubrania
  • Odpowiedz
@high_hopes: @hard1:
Dzięki za odpowiedzi, najbardziej właśnie obawiałem się łancuchów czy nie są zbyt dużą przeszkodą ze wzgledu na wilgoć itp. Pare gór zaliczyłem, pora na coś nocą i wolałem się upewnić. Dzięki jeszcze raz :)
  • Odpowiedz