Wpis z mikrobloga

@lakukaracza_:

To w co wierzysz nic mnie nie obchodzi, znaczenie mają jedynie naukowe obiektywne fakty.

O jakich faktach mówisz? Mam Ci udowadniać, że moje przekonania i wartości są lepsze od Twoich? Po co - żyj sobie jak chcesz. Nie muszę tak samo udowadniać Ci nic związanego z moją wiarą.

Dla Ciebie propaganda dla mnie walka o równe prawa.

ale gdzie są te mityczne "nierówne prawa"
bo nie natknąłem się na takie
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Zastanawiam się w ogóle, skąd bierze się twierdzenie katolików, że brak akceptacji dla homoseksualizmu jest umocowany w piśmie. O ile wiem, Jezus przyniósł nowe prawo (dlatego książka poświęcona jego życiu zwie się "Nowy Testament"), tym samym także unieważnił część zapisów starego prawa ("Stary Testament"), i jest to oficjalna wykładnia KK.
Np. chrześcijanie nie muszą się obrzezać (przepis starotestamentowy), kobieta w czasie miesiączki nie musi żyć w odosobnieniu (przepis starotestamentowy), kobiety
  • Odpowiedz
Jestem jak najbardziej za szacunkiem do drugiego człowieka i równym traktowaniem wszystkich wobec prawa. Zaznaczam tutaj jedno równym - Wy dążycie do traktowania kogoś lepiej i chcecie być ponad.


@FenrisVonUlfer: to dlatego katolicy mają teraz prezent w postaci możliwości odmowy wykonania usługi na podstawie klauzuli sumienia, a kościoły i związki wyznaniowe mogą nabywać nieruchomość rolną? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Hipokryzja, tfu.
  • Odpowiedz
@FenrisVonUlfer:

wszyscy mają możliwość odmowy wykonania usługi. Nie tylko katolicy.


Ale w tym kraju tylko katolicy mają tak posrany system etyczny, że muszą zasłaniać się jakąś klauzulą sumienia. Istnieją zdecydowanie (przynajmniej pozornie) bardziej radykalne grupy religijne, jak świadkowie Jehowy czy Zielonoświątkowcy, ale nigdy nie słyszałem, żeby ktokolwiek z nich odmawiał realizacji swoich obowiązków ze względu na sumienie. To jest samo w sobie absurdalne. Jeżeli sumienie nie pozwala mi zabijać zwierząt, nie
  • Odpowiedz
@camelinthejungle: Ok to zbiorę to i zsumuje.
Ponad 90% Polaków mówi o sobie, że są katolikami. Mamy demokrację czyli władzę większości. Tym samym biorąc pod uwagę katolickie wartości, do których odnosi się nawet konstytucja, mówimy o związku kobiety i mężczyzny jako małżeństwu. Jeżeli wam jako mniejszości nie pasuje to podejście to proponuje zmianę miejsca zamieszkania na jakieś bardziej postępowe.
związki jednopłciowe nigdy nie powinny zostać zrównane z związkami hetero!
  • Odpowiedz
@FenrisVonUlfer

to proponuje zmianę miejsca zamieszkania na jakieś bardziej postępowe.

związki jednopłciowe nigdy nie powinny zostać zrównane z związkami hetero!

XDD dyskusja mocno, argumenty jeszcze lepiej. Mógłbym znowu napisać mini esej dotyczący kwestii poszanowania praw mniejszości w demokracji, ale nie ma to większego sensu. Może kiedyś dostrzeżesz, że ani pół grama logiki nie czai się w Twoich wywodach, jest tylko demagogia.
  • Odpowiedz
@FenrisVonUlfer:

Za konstytucją:

Art. 25.

1. Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione.

2. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.

3. Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego.


Ustawa o gwarancjach
  • Odpowiedz
@camelinthejungle: ale ja się zgadzam na poszanowanie praw mniejszości - nie zgadzam się na krzyku mniejszości i tworzeniu praw specjalnie pod pewne nieliczne grupy.
Obecnie boli ich dupsko(dosłownie też) w związku z małżeństwami i adopcją, których nigdy nie powinni dostać.
  • Odpowiedz
@mariano7: ależ z dupy wnioski wyciągasz mirku. Rozmawiamy o kwestiach światopoglądowych i wartościach rodzinno moralnych. Ty wyciągasz spieprzone 500 plus dla patoli. To dawaj wrzuć jeszcze że 1% popiera pedofilie i poprzyjmy ich prawa :D
Mówimy tu o grupie ludzi, która w dużej większości nie utożsamia się z Polską i Polakami oraz pluje na naszą tradycję. Nazywa nas " ciemnogrodem" czyli gdzieś jest lepiej. Dlatego mam rade - przeprowadzka.

Podam Ci
  • Odpowiedz
@FenrisVonUlfer zarzucasz mi wyciąganie z dupy wniosków, a sam nie potrafisz nawet nic zargumentować, bo to, że para dwóch mężczyzn nie wydaje Ci się normalna i ignorujesz stanowisko mądrzejszych od ciebie ludzi, jak np. lekarzy czy naukowców, nie jest argumentem.
Także ta rozmowa chyba nawet nie ma sensu.
  • Odpowiedz
@mariano7: nie wydaje się normalna większości społeczeństwa. Argumentuje to naturą i uwarunkowaniem kulturowym. Co do "mądrzejszych" ludzi to tak samo mogę przytoczyć Ci badania nt homoseksualizmu i zagrożenia dla zdrowia oraz jak poszkodowane są dzieci wychowywane w takich związkach.

Chciałbym by przegłosowano w końcu związki partnerskie i by można było je uregulować zwykłym wpisem do księgi stanu cywilnego. Ciekawe czy wtedy środowisko lpgtdi przestało wrzeszczeć bo myślę, że nie :D
  • Odpowiedz
@FenrisVonUlfer chętnie poczytam te "badania", aczkolwiek prosiłbym o takie bez ekstrapolaryzowania z jednostek na całą grupę.

Związki partnerskie to jedno, choć jeden z głównym postulatów. Ale wiesz, że ta grupa ludzi walczy też o wiele innych ważnych kwestii?
  • Odpowiedz
@FenrisVonUlfer:
Ochrona przed dyskryminacją, wprowadzenie powszechnej edukacji seksualnej, zabezpieczenie osób niepełnosprawnych przed wykluczeniami, ochrona zwierząt i natury, równość płci, i inne.
  • Odpowiedz