Wpis z mikrobloga

#xiaomi #miui #mi9 #mi9t #android
Mircy, jak to jest z tym trybem adaptacyjnym baterii? Mimo zablokowania w MIUI, Android usypia aplikacje, które nie są uruchamiane od pewnego czasu - przez to np. maile przychodzą z opóźnieniem. Po kilkunastu godzinach usypia też zewnętrzną apkę blokującą powiadomienie "X wyświetla się nad innymi aplikacjami".

Czuć różnicę w czasie pracy baterii po wyłączeniu tego trybu?
Można gdzieś wybrać aplikacje, które nie będą podlegać usypianiu?
  • 2
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jkbck: w ustawieniach baterii i wydajności możesz wybrać na których aplikacjach system ma oszczędzać baterię. Osobiście statusu "bez ograniczeń" używam dla wykopu, poczty i nie zauważyłem różnicy w czasie pracy. Powiadomienia o wyświetlaniu nie musisz blokować, a wystarczy takiej aplikacji przyznać uprawnienie, które znajdziesz w: Ustawienia > Aplikacje > (wyszukujemy interesująca nas aplikacje np.) Messanger > inne uprawnienia > wyświetlanie wyskakujących okien (na samym dole)
  • Odpowiedz
@ZdarzaSie: Oszczędzanie energii to feature MIUI, a adaptacyjny tryb baterii jest funkcją Androida 9.0. Weźmy GMail: w oszczędzaniu energii mam "bez ograniczeń", w task managerze mam kłódkę, a mimo to po kilku godzinach bez uruchamiania apki Android P ją usypia.

A co powiadomienia to uprawnienie jest przyznane i właśnie dlatego wyświetla się to powiadomienie. To też element nowych wersji Androida - tylko że w stockowym załatali problem i można to
  • Odpowiedz