Wpis z mikrobloga

stojąc w kolejce do kasy w auchan naszła mnie taka myśl, dlaczego większość kas nie jest samoobsługowa? mają na środku kas 4 samoobsługowe, do której w godzinach szczytu zawsze są spore kolejki ale i tak krótsze niż te do kas z kasjerami. A kas z kasjerami mimo że jest więcej, to i tak nie są wszystkie obsadzone, bo przecież nawet nie mają tylu pracowników. Dlaczego więc nie zrobić większości kas samoobsługowych?
  • 9
@ketrabbit: Pewnie dlatego, że jakies 50% populacji w sklepie nie potrafi czytać ze zrozumieniem i postępować wraz z instrukcją żeby coś skasować. Moja mama zawsze każe mi za nią kasować itd powołując się na to, że jestem młodszy "i wszytko kumam szybciej XDD"
@Ununnil: za to te drugie 50% które umie znacznie szybciej poradziło by sobie z zakupami. Sam widzę czasem dziadków przy samoobsługowej próbujących skasować laczki i żuberka i idzie im to powoli ale obok są panie które zawsze im chętnie pomogą. Kilka razy i sie nauczą...
@Ununnil: to nie ochroniarze pomagają tylko kasjerki odpowiedzialne za kasy samoobsługowe (a tak przynajmniej jest w auchan, ze na srodku siedzi pani i ma pod okiem 4 samoobsługowe kasy, podchodzisz do niej jak kupujesz alko np. zeby pokazac dowod)
@ketrabbit: U mnie w kerfie ochroniarze maja te przyciski/odciski jak kupujesz alko, pomagaja jak ktos sie pogubi. Tylko szkoda ze maja tez kolo 70 lat i nie ogarniaja zupelnie nic (nie hejtuje jak cos xD).
@ketrabbit: nie wiem, w Holandii co drugi sklep ma kasy samoobsługowe i przy żadnej nie widziałem ochrony xD co najwyżej jedna kasjerka do pomocy.

No ale wiadomo, Polskie bydło trzeba dopilnować bo inaczej by wszystko rozkradli