Wpis z mikrobloga

@Hans_Landa: nie brakuje wielkich Kościoła, którzy mieli wkład w naukę. Ja się natomiast skupiam na obecnej narracji kościoła oraz wiernych którzy często ślepo wyznają religię tylko dlatego, że urodzili się w takim obrządku. Sam kiedyś taki byłem, a obecnie jestem kimś na zasadzie agnostyka - nie stwierdzam, że boga nie ma, bo nie ma na to wystarczających dowód, ale też nie twierdzę, że istnieje, bo obecnie nauka obraca wiele faktow
  • Odpowiedz
@zader7: Teoria może być błędna, ale jak już awansuje z hipotezy na teorię to ma jakiś dowód, choćby matematyczny. Przykładowo teoria sprężystości i plastyczności na której opiera się całe nowoczesne budownictwo jak i mechanika maszyn jest naukowo fałszem i została obalona w momencie gdy okazało się, że ciała są zbudowane z atomów, jednak jako uproszczenie działa nadal i jest stosowana.
  • Odpowiedz
Ale mam nadzieje, że ogarniacie, że autorem Teorii Wielkiego Wybuchu jako Hipotezy Pierwszego Atomu był katolicki ksiądz Georges Lemaître?


@Hans_Landa: tak, ale jakieś to ma znaczenie? Czy to że odkrycia, czy raczej postawienia hipotezy dokonał katolik od razu sprawia, że za wszystkim stoi Bóg?
  • Odpowiedz
@C8H18: najpierw pranie mózgu od najmłodszych lat, a potem wyparcie, gdy dogmaty katolickie są niezgodne z rzeczywistością ¯\_(ツ)_/¯

po drodze jeśli np. jakieś dziecko zada niewygodne pytanie to oczywiście nie otrzyma na nie szczerej odpowiedzi, tylko wymijające wytłumaczenie oraz zostanie w nim wzbudzone poczucie winy, że jak on śmie kwestionować wiarę

w tym momencie dziecko albo przejmie schemat zachowań swoich rodziców albo tak jak np. Ty zacznie drążyć temat i
  • Odpowiedz
@x-odus:

tak, ale jakieś to ma znaczenie?

Wcześniej już odpowiedziałem.

Czy to że odkrycia, czy raczej postawienia hipotezy dokonał katolik od razu sprawia, że za wszystkim
  • Odpowiedz
Czy to że odkrycia, czy raczej postawienia hipotezy dokonał katolik od razu sprawia, że za wszystkim stoi Bóg?

Wskaż mi proszę fragment, gdzie użyłem tego jako argumentu kosmologicznego.


@Hans_Landa: Wskaż mi proszę fragment, gdzie posądziłem Cię o użycie tego jako argumentu kosmologicznego. XD

Czy to że odkrycia, czy raczej postawienia hipotezy dokonał katolik od razu sprawia, że za wszystkim stoi Bóg?
Proste pytanie - Tak czy Nie?
  • Odpowiedz