Wpis z mikrobloga

Panowie, jestem początkującym grajkiem na keyboardzie - coś tam już umiem, uczę się oglądając z synthesi i jakieś tam shreki czy titanici gram z pamięci.

Teraz chciałbym keyboarda (yamaha ez 220) do komputera i podpiąć własne czy presetowe dźwięki do klawiszy (tak by grać utwory prawie jak w oryginale), jestem całkowicie zielony i pewnie takie coś istnieje, ale mnogość tych programów mnie przeraża - który wybrać? jakieś abletony widzę i to jest to?
#keyboard
  • 3
  • Odpowiedz
@Liro: Twój keyboard ma usb? Bez tego będzie potrzebna przejściówka z midi. Do odpalania wtyczek vsti wystarczy demo FL Studio plus zainstalowane sterowniki ASIO.
  • Odpowiedz
@Liro: jeśli znajdziesz paczke z samplami od Rammsteina, możesz je z osobna wgrywać we wbudowanej wtyczce Fruity Sampler. Istnieją też pluginy na których da się rozłożyć poszczególne sample na osobne oktawy na klawiaturze, ale raczej będzie trzeba znaleźć coś płatnego (ja korzystam z TAL Sampler).
Dodam jeszcze tylko, że w Demie FL Studio nie da się zapisywać własnych presetów (zapisanych brzmień) na wtyczkach. Ale na start wystarczy tobie korzystanie z fabrycznych
  • Odpowiedz