Wpis z mikrobloga

@przemo93c: Zainstaluj sobie total commandera to zobaczysz ukryte pliki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Albo WindDirStat pięknie pokazuje który folder zajmuje najwiecej (pewnie pozostałości po aktualizacjach)
@przemo93c: Rozmiar 'na dysku' a 'teoretyczny' potrafią się grubo różnić. W dodatku masz pewnie sporo tymczasowych śmieci systemowych, pozostałości po aplikacjach, aktualizacjach. Wejdź prawym na dysk C, właściwości, tam oczyszczanie dysku, tam drugi raz oczyszczanie dysku i zrobi ci kompletniejsze przeliczenie - zaznacz najlepiej wszystko i cyk niech wyczyści :)

Jeśli masz np małe SSD i dlatego poszukujesz miejsca to przemyśl włączenie kompresji na tym dysku - obciąża wydajnościowo ale przy
@przemo93c: Koniecznie najpierw to oczyszczanie, bo kompresja będzie mieć mniej do roboty (a to potrwa bankowo). Tylko zwróć uwagę że dwa razy przechodzisz jakby w to oczyszczanie, prawym przyciskiem na C, właściwości i tam oczyszczanie dysku, wyskoczy okienko i w nim jeszcze raz oczyszczanie plików systemowych czy jakoś tak (to też trochę potrwa).

Zrobisz to to dopiero znów w tych właściwościach zaznaczach na dole checkbox 'Kompresuj pliki coś tam coś tam
oczyszczanie może mi odzyskać 13MB xD


@przemo93c: Bo przypuszczam że albo niepozaznaczałeś wszystkiego albo wręcz to sprawdzasz na pierwszym poziomie. Widzisz że u mnie przykładowo nagromadziło się 56,7 gb xD
@przemo93c praktycznie nie używam windy ale winsxs czy jak to się zwie potrafił strasznie puchnąć przy systemie na którym było dużo instalowanych i deinstalowanych aplikacji, widziałem już ponad 100GB rozmiary