Wpis z mikrobloga

#katowice #slask

Mirki szukam miejsc na obiad z rodziną. Wymóg konieczny to solidne porcje i jedzenie dobrej jakości. Cenowo - nie musi być tanio. Kuchnia - europejska, najlepiej polska, śląska.

Sprawdzałem Śląską Prohibicję ale tam malutkie porcje.

Poratujcie!
  • 13
@neownc: kuchnia śląska jest też w Cafe Kattowitz, ale tam jadłem tylko roladę, była dobra, ale mała porcja. Ciekawie wizualnie prezentuje się Chata z Zalipia i jeżeli rodzina jest otwarta na eksperymenty to uderzajcie do Żurowni - tam znajdziesz np. tortille na zakwasie chlebowym albo składniki z rolady wraz z mięsem wołowym schowane w klusce śląskiej, do tego mają dość niskie ceny i przepyszny żur, w wersji bez dodatków, lanej do
@neownc plackek po węgiersku polecam. Porcja nie do przejedzenia. No i poproś o śmietanę do niego. Kiedyś dawali od razu, a teraz temu kto chce w kubeczku. A jak zależy ci na czymś fajnym i lekkim to dorsz w warzywach ze śmietaną-nie ma go w menu (kiedyś był) ale jak zadzwonisz kilka dni wcześniej to zrobią i nie kosztuje to extra wiecej. Jeden z lepszych dorszy jakie jadłam na Śląsku.

Cała reszta