Aktywne Wpisy

dongio +4
Jakie znacie ciekawe słowa?

RobieZdrowaZupke +41
Macie jakąś czynność/zajęcie/hobby, które wam się kojarzą z giganormictwem? Dla mnie najbardziej normicką rzeczą jaką można sobie wyobrazić jest jaranie się uniwersami Marvela/DC. Zawsze jak ktoś mówi, że się tym jara, to wyobrażam sobie, że się wychowywał w takiej typowej rodzince klasy średniej podobnej do tej przedstawionej w serialu rodzinka.pl Pewnie gdy taka osoba była dzieckiem to rodzice normalnie ją brali do kina na filmy i miała normalny kontakt z rodzicami, mnie




Takie pytanie
Chciałbym zbudować wskaźnik ilości gazu w zbiorniku #lpg bo diody w fabrycznym rozwiązaniu pokazują zazwyczaj błędne informacje. Odczyt danych oparł bym o fabryczny wskaźnik poziomu gazu z rezystancją 0-90ohm.
Moje pytanie jest następujące, jak mogę zmierzyć rezystancję wskazywaną przez wskaźnik, jeśli ma tylko dwa przewody wychodzące z obudowy?
Zapoznaj się z metodami pomiaru rezystancji
Potrzebujesz jakiś przetwornik A/D , Arduino ma wbudowany taki.
Czyli żeby zbudować urządzenie muszę jeszcze dołożyć opornik referencyjny?
Czyli w sumie zbudować dzielnik napięcia?
A jak masz sam czujnik to musisz dać szeregowo rezystor i podpiąć pod masę i zasilanie 5V albo 3,3V. Wtedy zrobisz dzielnik napięcia i będzie ci zamieniać rezystancje na napięcie.
Można dać rezystor o mniejszej wartości bo teraz napięcie lata w dolnych granicach. Dobrze by było podłączyć pod komputer od gazu rezystor i znanej wartości i zobaczyć o ile obniży napięcie to by szło wyliczyć jaki rezystor jest przewidziany przez producenta.
Sam czujnik jest obsługiwany przez napięcie 5V. W sumie ten czujnik to jest licznik z dwoma kabelkami, który działa jak rezystor nastawny.
Na płytce wpiąłem rezystor do masy, a potencjometr do napięcia
Do schematu, który podesłałeś zapodam najmniejszy rezystor jaki znalazłem u siebie (10ohm) I sprawdzę w praktyce jak to działa