Wpis z mikrobloga

Czy przewoźny odtwarzacz dvd podziała jako ekran do #raspberrypi?
Sprzęcik jest dopiero do mnie w drodze, ale szukam jakiejś możliwości, żeby móc podłączać mały ekran do maliny. Tutaj musiałbym mieć kabel hdmi - chinch - av?

Jeszcze myślę nad matrycą z jakiegoś rozebranego laptopa, ale tak trzeba jeszcze moduł do podłączenia taśmy matrycy dokupić, nie?

Żaden ze mnie majsterkowicz i to też nie jest projekt na tip top i powieszenia na ścianie. Malina pewnie będzie działała 24/7 z różnymi skryptami, a chciałbym mieć jakiś ekran by szybko podłączyć, coś sprawdzić i odłączyć.
No jedynie ze najmniej kłopotliwe z tego będzie jakiś teamViewer i smartfon

#raspberry #raspberrypi3
N.....I - Czy przewoźny odtwarzacz dvd podziała jako ekran do #raspberrypi? 
Sprzęci...

źródło: comment_7jfJZzNx8hfavZhRHYScjixsMCuLwTTg.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NAGI: mam taki pod konsola, jakieś 15zl ale jakość obrazu mocno nie zachwyca i robi przypaly z paskami po bokach. Mówię o konwersji HDMI na vga, musiałbyś wtedy VGA jakoś wygonić na tamto (już na zwykłych przejsciowkach)
  • Odpowiedz
Z ekranem od DVD wiedzę będzie lepiej, bo obędzie się bez kupowania dodatkowych układów do radzenia sobie z obrazem. Na filmikach z lcd od laptopa widziałem, że trzeba kupować coś jak na filmiku niżej
N.....I - Z ekranem od DVD wiedzę będzie lepiej, bo obędzie się bez kupowania dodatko...
  • Odpowiedz