Wpis z mikrobloga

#amd #ryzen #pcmasterrace

Jeszcze trochę do solidnych testów, tymczasem wrzucam wyciek z chiphell (klikać bezpośrednio na link)

Plusy:
+ Równe warunki w tym pamięć 3600Mt/s
+ Mocny setup bez widocznych wad
+ obszerny

Minusy:
- #!$%@? no koszmar czytelności, zielony to mała zmiana, czerwony to duża względnie zmiana xDDDDDDDD
- BETA BIOS pod Ryzeny
- Mało gier i wszystkie w wysokich rozdzielczościach
Amasugiru - #amd #ryzen #pcmasterrace 

Jeszcze trochę do solidnych testów, tymczas...

źródło: comment_ZWqOb3Vgu5W4aRHF5eZhbyv17sjaKzoK.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Amasugiru takie miały te ryzeny być super opłacalne a nawet najlepszy i droższy od i7 9700k z nim przegrywa :) dobrze że nie czekałem na premierę, bo Intel i tak górą (gram w 1440p, 144Hz).
  • Odpowiedz
@antarct: Nikt normalny raczej nie liczył, że AMD pokona Intela w numerkach, ale będzie szło w ślad za nim i mniej więcej tak się stało. Za dużo czytania gadzinówek pecetowych.

takie miały te ryzeny być super opłacalne


Są wyraźnie bardziej opłacalne, moc obliczeniowa jest nieporównywalnie większa. Nawet w kategorii cena/fps wypadają lepiej w dniu premiery. O zużyciu energii nawet nie wspominam, ale to też część opłacalności.

gram w 1440p, 144Hz
  • Odpowiedz
@Amasugiru różnica wydajności nie musi być duża ale skoro tańszy Intel ma więcej klatek od droższego AMD to coś jest wciąż na rzeczy. Zresztą tak było zawsze. Nie wiem też czy ja pewno nowa platforma AMD jest opłacalna do innych zastosowań patrząc na ceny mobo z najnowszym chipsetem. Wiem za to, że jest to nowość o której potędze wiemy obecnie wyłącznie z benchmarków. A w normalnym użytkowaniu zawsze może się okazać że
  • Odpowiedz
@antarct:

skoro tańszy Intel ma więcej klatek od droższego AMD to coś jest wciąż na rzeczy. Zresztą tak było zawsze.


Ta różnica to głównie zasługa ograniczonego wsparcia dla procesorów, co mają "wincyj rdzeniów". Powoli to się zmienia i w takim AC:Odyssey już to widać na przykładzie jednostek wielordzeniowych i duszących się i5.

Dlatego w ogólnym rozrachunku 9600K będzie lepsze nawet od 3900X, bo gra woli użyć 6 wyżej taktowanych rdzeni niż
  • Odpowiedz