Wpis z mikrobloga

Stoję przed zakupem zmywarki. Czytałem różne opinie i podstawowymi cechami dla mnie są to, że ma być:
1. całkowicie zabudowana (patrz przyciski schowane)
2. Szuflada na sztućce
3. Wymiar szerokości 45cm.
Wytypowana została firma bosch, następnie model SPV46MX04E
(Koszt ok 1700zl)
Co o tym sądzicie?
Chyba, że ktoś ma jakieś zniżki na ten model to chętnie przytulę. [Warszawa]

#zmywarka #agd #zabudowa #kuchnia
  • 25
  • Odpowiedz
@Loutbox: koszyk zabiera miejsce, co przy małej zmywarce jsst dosyć istotne. Dodtkowo uciążliwe jest jak dla mnie wyciąganie z niego sztućców.
Nie mam wybitnie dużych szklanek czy kubków, więc zabranie przestrzenk na górnsj szufladzie nis stanowi problemu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zuligarson: koszyczek możesz przełożyć na dół :) oni tego nie sprawdzają

@ZKPP: chyba się nie zrozumieliśmy. Koszyczek dla mnie jest strata miejsca.
Kolejna sprawa to, że nie mam dużych szklanek i kubków więc nie bedzie mi przeszkadzała szuflada 3. Na sztućce.
Pierwsze zdanie hejtuje koszyczek a drugie propsuje szuflade
  • Odpowiedz
@Loutbox: @zuligarson: @ZKPP:

Bo jak masz koszyk, to wsadzasz te sztućce, resztki jedzenia osadzają się na koszyku, nasiąkają tym słonym świństwem, potem są zacieki, zabiera miejsce a potem trzeba to wyciągać pojedynczo, segregować. Jak wsadzisz jakiś mniejszy nóż to sterczy tym ostrzem do góry (bo ostrzem do dołu nie wolno, jeszcze koszyczek zapłacze z bólu kurła) żeby ukłuć przy dowolnym nieopatrznym ruchu. Większe noże czy jakieś inne przybory to
  • Odpowiedz
@zuligarson: https://www.beko.pl/produkt/1291/din28431

Niedawno zmieniłem na taką właśnie.

Podstawowy program 58 min myje i suszy dokładnie. Krótsze i dłuższe programy dla koneserów.

Super suszy. Wielka. Wielka szuflada (składana, więc w razie czego można zmniejszyć). Domywa gary.

Wolałem kupić wysoki model Beko niż niski Bosch.

PS Ludzie których znam którzy mają zmywarkę 45 cm dzielą się na dwa typy:

1) "szkoda, że nie kupiliśmy większej";
2) "w sumie wystarcza nam taka, co to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@malalon: niestety brak możliwości u mnie wiekszej bo lodowka musialaby stac w przejsciu te 20 cm :(
Przeanalizuje Twoja propozycje. Dzieki za opinię ;)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jempierozki: może być. Sam osobiście wymyśliłem przed chwilą. Nawet czuję lekka dumę. ;p

Niemniej szkaluję koszyczki. Gość, który wymyślił te szuflady to geniusz i powinni mu dać jakąś nagrodę. Helikopter z zapasem paliwa, czy coś. Nie wiem.
  • Odpowiedz
@zuligarson: Rok temu kryteria "45cm i trzecia szuflada" spełniały modele trzech (a w zasadzie dwóch) producentów: Boscha, Siemensa i Amiki, więc wyboru wielkiego nie ma (tym bardziej, że Bosch i Siemens to w zasadzie jedno i to samo).

Czym kierowałbym się przy zakupie (od najważniejszego)?
1. Posiadane programu godzinnego (który pewnie będzie używany przez 99% czasu)
2. Poziom hałasu (mniej istotne, jeśli masz oddzielną kuchnię)
3. Możliwość aranżacji wnętrza (przesuwanie dwóch
  • Odpowiedz
@zuligarson: Nie. Jest to miły gadżet, ale jego brak nie powinien jakoś strasznie przeszkadzać. Najczęściej i tak będziesz korzystał z godzinnego programu, więc czas zmywania nie będzie się dłużyć. Poza tym przy krótkim programie czas do końca zmywania łatwo przecież oszacować, więc precyzyjne stwierdzenie "czy zostało ok. pół godziny czy dokładnie 23 minuty" nie jest chyba aż tak istotne. W ostateczności, na upartego, powinieneś być też w stanie odczytać pozostały czas
  • Odpowiedz