Wpis z mikrobloga

#ciekawostkihistoryczne #crossdressing #artefaktnadzis

Chausses, czyli nogawice. Wkładało się w nie nogę od góry, jak w pończochy, które nosili późniejsi możni. Kolcza plecionka osłaniała nogi mniej wiecej od przełomu X i XI wieku aż po wiek XIV. Był to pierwszy tak zaawansowany system ochrony nóg, wyparty przez stalowe elementy sztywne.

Jak dobrze żyć w czasach, kiedy facet nie musi już zakładać pończoch i ma lodówkę na piwo w upał.
S....._ - #ciekawostkihistoryczne #crossdressing #artefaktnadzis

Chausses, czyli n...

źródło: comment_9vvvRBzIkJypIsJaXcV0NZcVxSAtpVlq.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@RabarbarDwurolexowy: Niestety nie wystarczy.
Żeby zbroja kolcza była bojowo użyteczna powinna mieć przynajmniej część pierścieni nitowanych. Kolczuga z drutu jest dodatkowo piekielnie ciężka, bo pierścienie nie są płaskie i wybijane, a okrągłe.
  • Odpowiedz
@Slucham_psa_jak_gra_: nie no wiadomo, jak pisałem raczej w żartach o zabawie gówniarza drutem ocynkowanym i kombinerkami.
Widzę że się trochę znasz, powiedzmy że idę w realizm, skąd wziąć drut żelazny, a nie stalowy, wiem że z wyglądu są takie same, ale żelazo ma inne właściwości bo jest inna zawartość węgla czy coś, czy Ci co bawią się w takie rzeczy idą aż tak daleko z odwzorowaniem metalowych elementów uzbrojenia? Wiem
  • Odpowiedz
@RabarbarDwurolexowy: Zacznijmy od tego dlaczego zależy Ci na czystym żelazie bez domieszek, a nie na stali?
Stal stosowano już ~2000 lat przed Chrysusem, Chińczycy Han około czwartego wieku przed nasza erą opanowali proces hartowania i odpuszczania, Rzymianie znali już stale o różnych właściwościach wynikających z różnego domieszkowania i zanieszczyszczenia złóż żelaza.
  • Odpowiedz
@Unicorn666: młodzi tak mówią jak podczas wstępu do gry komputerowej, który to wstęp jest także poradnikiem, gdy po pokonaniu pierwszego, testowego, co za tym idzie łatwego przeciwnika, znajdujesz w jego truchle kolczugę o parametrach lepszych, niż ta którą robiłeś 3 tygodnie na wakacjach w 1997 roku
  • Odpowiedz