Wpis z mikrobloga

#medycyna
Hej medyczne Mirki,
Poważne pytanie.

Młody chłopak (9 lat) u mnie w rodzinie choruje na: "Przewlekłe zapalenie trzustki, genetyczna mutacja genu Spink1. Ponadto w MR pokazało agenezję grzbietowego zawiązka trzustki.".

Centrum Zdrowia Dziecka i szpitale we Wrocławiu nie chcą podjąć się leczenia - wyczerpali możliwości.
Znacie jakieś kliniki w Polsce, Europie, które mogły by się tego podjąć? Szukam jakiś renomowanych klinik, które są na światowym poziomie i jest jakaś szansa, że mogą podjąć się leczenia nawet jak CZD rozłożyło ręce.

Dzięki
  • 2
  • Odpowiedz
@DodatnieUjemny: nie będę wskazywał żadnych konkretnych ośrodków bo takich nie znam, ale ogólnie jeśli chcesz próbować to możesz w publikacjach naukowych / bazie ClinicalTrials.gov poszukać lekarzy i ośrodków które się zajmują tą tematyką i pisać bezpośrednio do konkretnych lekarzy zajmujacymi sie tematem
  • Odpowiedz
@DodatnieUjemny: Nie jestem pewna czego dokładnie szukasz. W GCZD pamiętam, że leczyli chłopca z mutacją SPINK1 z powodu PZT, ale co konkretnie dostawał nie przypomnę sobie, bo widziałam go tylko na chwilę w poprzednim semestrze. Chociaż skoro CZD rozkłada ręce, to pewnie GCZD też głową muru o nazwie "NFZ" nie przebije.
  • Odpowiedz