Wpis z mikrobloga

@bangshespregnant: Do jakich celów wykorzystujesz? Co tym raportujesz i jak to działa?
Czy dane są odświeżane w określonych interwałach automatycznie czy trzeba je odświeżać ręcznie?

Pytam bo usłyszałem gdzieś o tym narzędziu a obecnie buduję dashboardy sql'owe które wrzucam do #grafana i dobrze mi się to sprawdza.

Np. poniżej jeden z daschboarów dotyczący pracy magazynu.

Zastanawiam się czy Power BI będzie lepszy od Grafany.
czynmydobro - @bangshespregnant: Do jakich celów wykorzystujesz? Co tym raportujesz i...

źródło: comment_wkSKG2Sh1P7CB5EEAQVze0G6rBnbItqq.jpg

Pobierz
@czynmydobro: ciężko mi jednoznacznie odpowiedzieć, bo mamy to zaimplementowane u kilku klientów. Nie umiem tez porównać do Grafany, bo nie znam tego produktu. Na pewno tam gdzie Power BI jest, to klienci sobie chwalą. Duża zaleta to możliwości prezentacji wyników (dla kadry zarządzającej to ważne, dyrektorzy lubią patrzeć na wykresy zamiast suchych liczb) i sam system open sourcowy. Częściej wykorzystujemy BI comarchowy (jeśli klient ma), lub sqlowy reporting services.

Anyway -
@czynmydobro: masz na tym magazynie WMSa? Np comarchowy wms posiada sporo wbudowanych raportów, które można fajnie przenieść do takich rozwiązań, bo niestety zamulili i nie ma póki co możliwości ich eksportu z WMSa - możesz je tylko tam wyświetlić xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bangshespregnant: Mam WMS ale nie Comarchowy. Posiadam też księgę raportów i BI Point, ale jednak wyciąganie danych prosto z bazy bardziej mi leży bo mam dane w czasie rzeczywistym. Dodatkowo z pomocą SQL'a mogę sięgnąć tam gdzie BI nie sięgnie, nawet do swoich tabelek. Wyniki sprzedaży czy marzy też mam w czasie rzeczywistym i dashboardy też staram się robić w firmie graficznej bo jednak wyraźniej czyta się te dane niż z
@czynmydobro: narzędzie jest bardzo intuicyjne i bez problemu po 2h będziesz wiedział czy warto. Na pewno jest też bardzo mocne i spokojnie zaspokaja potrzeby raportowe znacznej większości firm.

Nie umiem go porównać do grafany, bo nie znam tego rozwiązania.
@czynmydobro: jeśli w przyszłości chcesz zmienić pracę, to PowerBI jest technologią o wiele bardziej popularną, niż zabetonowanie się w hermetycznym światku narzędzi Comarcha. Ale PowerBI jest w wielu miejscach prosty, prostacki wręcz (przynajmniej na tyle na ile go znam), więc z drugiej strony jak zaczniesz niego korzystać, to jeszcze ciebie wymienią ( ͡° ͜ʖ ͡°)