Wpis z mikrobloga

Cześć miraski,

Potrzebuje jakiegoś boga od routerów (informatyk 15k) :D

Już mówię o co chodzi: Skończyła mi się umowa na internet. Mieszkam koło kumpla, vis a vis drzwi w drzwi no i się z nim dogadałem, że odpalę mu połowę tego co płaci żeby się podzielił swoim hasłem. Zgodził się bez problemu - jednak powstał problem natury technicznej. Mój wifi adapter w komputerze nie łapie jego sieci. Próbowałem wszystkiego (stawiałem kompa nawet na trzech kartonach :D) - nie działa. W końcu wymyśliłem, że mogę przecież z komórki (która łapie jego net normalnie) przesyłać dane do kompa - no i to działa (po pewnych zawirowaniach), tylko, że słabo trochę bo mam lagi ciągle i wiesza się co jakiś czas - a że ze mnie gracz to #!$%@? mnie to trochę bo zdycham w gierce przez te lagi. Ale do rzeczy: Mam w domu router, z którego chciałbym zrobić repeater - ale... właśnie problem jest taki, że mój router to Fritzbox 6490 i nie można na nim ustawić tak zwyczajnie opcji repeatera tylko jakieś do niczego się nie nadające mesh.

Router łapie sygnał kolegi bez żadnego problemu - trzy kreski. Router ma opcje odbierania i przekazywania sygnału, ale jego soft nie pozwala na ustawienie normalnego repatera.

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł proszę serdecznie o podzielenie się ze mną, z góry dziękuję za wszystkie przydatne odpowiedzi.

#pomocy #informatyka #problemypierwszegoswiata #helpdesk
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rstfrm71: przeciągnijcie kabel po klatce. Trzy kreski to nie poszalejesz, musiałbyś zasponsorowac sąsiadowi sprzęt. Kabel, zaciskarka i flaszka to maks 100zł
Wiem ale... nie wolno nam nic po klatce ciągnąć żadnych kabli :D Bo to w De się odbywa i jak się dowiedzą to będziemy mieć ciepło. Btw 3 kreski na 4 możliwe w telefonie to chyba nie ma tragedii :P
@CeZiK_: no wlasnie moge, ale z sianem krucho a to cholerne pudełko ma techniczne możlowści być wzmacniaczem sygnału tylko softowo trzeba to ogarnąć. Rozważałem wszelkie proste rozwiązania i nie zadowalają mnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rstfrm71: rozumiem że na tych 3 kreskach google Ci nie działa i nie wiesz jak zapytać o model i repeater?

Najtańsza opcja to Fritz jako odbiornik wifi a po kablu do niego najtańszy AP I postawić swoje wifi.
@random2o: pfff.. oczywiscie ze dziala i to calkiem niezle, ale problem polega na tym ze soft z tego modelu nie rozumie co to jest repater. Dlatego szukam jakiegos boga, który rozumie takie sprawy. Przetrzepałem google w trzech językach w tym temacie, ale chyba nikt wcześniej nie miał takiego pomysłu jak ja. Cała zabawa polega na tym, że soft nie wspiera normalnego repeatera tylko jakiś gówniany mesh.