Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, coś mi pobiera dane w tle a nie wiem co na Windows 10, po ctrl+alt+del w ogólnych nic nie widać żeby miało jakikolwiek % na sieć, ale jak wejdę w wykorzystanie danych przez wifi to cały czas coś pobiera, to samo jak wejde w ustawienia routera, cały czas mi pobiera coś z mojego komputera a nie mam pojecia co, jakoś to moge sprawdzić?
#pytanie #kiciochpyta #internet #komputery #komputer #informatyka
  • 23
@cysterna niby tak, ale nie do końca hehe Win+r -> services.msc Tam znajdź Windows Update, kliknij 2x, tryb uruchomienia na wyłączony i zatrzymaj. Z tym ze win10 po jakimś czasie się skapuje i se załączy z powrotem ))¯_(ツ)_/¯
@Just_Piotrek: pobrałem ten wireshark ale go nie ogarniam, teraz to sa spore ilosci bo to pierwsza/2 aktualizacja nowego systemu ale mnie to wkurza bo to chore ze nie da sie wylaczyc i zeby mi zrobil to pozniej
@cysterna a no, jak czysty system to zawsze coś tam dociągnąć chce, tak już nawet xp miał ( ͡º ͜ʖ͡º) jak zainstalowałes starszą niż 1903 wersję to się szykuj na pobranie ~3gb i praktycznie reinstalacje, bo na tym te "duże" update'y polegają - to jest raczej upgrade niż update
@cysterna no to najpierw pobierze te "przygotowawcze", a potem jak je już zainstaluje to będzie szarpać całe iso Windowsa ( ͡º ͜ʖ͡º) możesz ten taryfowy załączyć (gdzieś we właściwościach jak klikniesz prawym na połączenie) o ile masz wifi, na kablu tego patentu nie ma