Wpis z mikrobloga

Cześć, mikroblog jest nie tylko by brać, ale też i dawać.

Na mikroblogu jest dość sporo autorskich tagów na temat list czegoś tam (np. 100 gier, 100 piosenek, 100 past itd.).

Ja wpadłem na taki pomysł, że będę co jakiś czas na tagu #polecaneprogramy polecał bezpłatne (może i też płatne) programy komputerowe z których sam korzystam. Oczywiście każdy będzie miał prawo podać inny program, który robi to samo, ale lepiej.

Wpisy będą zawierały:
- nazwę programu
- zrzut ekranu
- czy jest po polsku
- instalator czy portable
- link do pobrania
- opis do czego służy dany program

---

#01 Cathy

Cathy
Bezpłatny.
Język angielski.
Portable.
LINK DO PROGRAMU
LINK DO STRONY PRODUCENTA

Program służy do katalogowania danych.

Mam kilkaset wypalonych płyt, na każdej nie wypiszę co na niej jest bo nie ma fizycznie tyle miejsca :P

Tu z pomocą przychodzi mi Cathy. Wkładam płytę do napędu, klikam "SAVE", nadaję nazwę dla pliku (U mnie jest to kolejna liczba, np. 001, 002, 003 itd., to samo mam napisane na płycie), program zapisuje wszystkie nazwy plików (oraz dokładną ścieżkę i rozmiar plików) znajdujących się na płycie do jednego pliku na komputerze.

Każdy taki plik z listą tego co jest na płycie zajmuje około 10kb, więc niewiele.

Wszystkie płyty mam tak zgrane.

Załóżmy, że chcę znaleźć jakiś plik na jakiejś płycie, to teraz zamiast wkładać po kolei każdą płytę i ręcznie szukać, wpisuję w wyszukiwarce w programie i on mi podaje listę plików z taką nazwą i tam mam podane na jakiej płycie jest, np. na płycie 020.

#komputery #programykomputerowe #informatyka
źródło: comment_omJdGxemewP0Kd4kL2GWmecGEgERtIRA.jpg
  • 7
@Nie_Lubie_Poniedzialku: To co widać na screenach, czyli muzykę, dużo dyskografii. Wiele płyty to CD, Sporo gier. W sumie to nawet nie chodzi o to, że mam to na płytach, ale jak mam taką listę to nawet jak płyty nie będzie czytało, to ja będę wiedział co na niej było. Kiedyś miałem taką manię na pobieranie wszystkiego z neta, jak miałem pierwszy raz neta :D
@krykoz: @Nie_Lubie_Poniedzialku: Zakładając, że płyta DVD to ok. 4,37 GB, 100 takich płyt wejdzie na dysk 500GB, więc nawet posiadając ich "kilkaset" można je wpakować na 2-3 TB dysk, którego cena nie jest dziś jakaś kosmiczna. Pewnie wyjdzie taniej niż GB na płytach. Po cholerę sobie utrudniać życie i żonglować tymi płytami?
@krykoz: Tu też mogę zapytać co gdy będziesz chciał wyszukać coś w innych plikach tekstowych? Wydaje mi się, że nadal będziesz potrzebował czegoś dodatkowego, bo ten program przeszukuje indeksy stworzone przez siebie.
Generalnie Windows potrafi przeszukiwać pliki jak się mu włączy indeksowanie zawartości. Ale jak ktoś lubi instalować dodatkowe narzędzia to już powinien mieć jakiś program który to (i wiele więcej) potrafi (np. Total Commander, Notepad++)