Wpis z mikrobloga

#dbd #deadbydaylight
pytanko mam , zebrałem trochę błyszczących odłamków, czy warto za nie kupić umiejętności przyswajane w Sanktuarium Tajemnic? niektóre by się przydały, ale nie wiem czy to nie jest marnowanie odłamków. nie udało mi się wbić żadnej postaci jeszcze 50 poziomu i jestem kompletnym noobem.
  • 16
  • Odpowiedz
@przegryw_28: Wg mnie jedynie na perki bardzo przydatne tylko postaci z płatnych dlc, których nie posiadasz i nie masz zamiaru kupować. Choć z drugiej strony takie pojawiają się raz na ruski rok (patrz BBQ, albo Ruina).
Chyba szkoda wydawać odłamki. Uzbieraj 9k i kup sobie killera. W międzyczasie nazbierasz BP które wydasz na lvl postaci i odblokowanie innych perków.
  • Odpowiedz
@przegryw_28: zależy od perków, imo warto kupować jeśli nie jesteś zainteresowany lvlowaniem jakiejś postaci, a chciałbyś perk (albo to postać z dlc której nie masz i nie widzisz sensu kupowania dlc dla jednego perku). W tym tygodniu wg mnie żaden perk dla surva nie jest wart 2k odłamków. Jeśli chodzi o killera to już lepiej
  • Odpowiedz
@przegryw_28: Dokładnie tak, jak będziesz rozwijał bloodweb postaci to możesz go natrafić i jak wykupisz za bloodpointsy - używać. Co do Wake Up i Open-Handed to nie chcę tutaj pouczać czy coś ale obydwa te perki nie są warte uwagi (zwłaszcza za shardsy) a już na pewno nie Wake Up, który teraz jest zbugowany i boostuje wszystkie czynności o 15% ale normalnie tak nie działa i jest beznadziejnym perkiem. Open-Handed jest
  • Odpowiedz
@przegryw_28: Wylvluj sobie Claudette (Self-Care) i Meg (w zasadzie dla wszystkich perków z naciskiem na Adrenalinę), bo to są podstawowe postacie i w zasadzie perki obowiązkowe, więc szkoda trochę na nie shardsów.
Możesz polować na perki darmowych postaci jak Dead Hard (David), Balanced Landing, Urban Evasion (Nea), Borrowed Time (Bill) ale sugerowałbym nie gdyż tak jak mówie - darmowe postacie możesz sam wylvlować.
Z postaci DLCkowych warto polować na Decisive Strike
  • Odpowiedz
  • 2
@przegryw_28 najbardziej za te odłamki opłaca się kupować skiny i postacie + nie nastawiaj się, że nigdy nie będziesz grał killerem. W końcu surv ci się znudzi / będziesz chciał czegoś nowego, a killer to kompletnie inne myślenie i inna taktyka grania, więc jeżeli w sanktuarium pojawi się jakis zajebiscie dobry perk na killera - bierz (ruina / bbq i chilli / a nurse's calling / blood warden / discordance / make
  • Odpowiedz
@Sqbfd: Dzięki za wpis! Zapytam się jeszcze o coś, bo czegoś nie rozumiem. Dlaczego wielu graczy (killerów), narzeka na Claudette? Skoro każdy surv, może mieć perki innej postaci i nie ma w grze "indywidualnych umiejętności", to dlaczego większość miesza Ckaudette z błotem?
  • Odpowiedz
  • 1
@przegryw_28 bo jest czarna, i tu mówię bez ironii. Jeżeli wbijesz 3 poziom prestiżu na niej, to jej ubrania są we krwi, co działa jako taki mechanizm maskujący XD. Sam nią gram właśnie ze względu na to
  • Odpowiedz
@Sqbfd: Znowu mam lamerskie pytanie.
1. Czy jest duża szansa na to, że gra losuje mnie z graczami doświadczonymi, którzy mogą mieć przegranych 1000+ godzin?
2. Jak dużo trzeba w daną postać "zainwestować", aby wbić jeden poziom prestiżu? Czy polega to na tym, aby wbić 50lvl, zresetować poziom i zacząć wszystko od nowa?
3. W jakich okolicznościach "Borrowed time", może nie zdziałać i ocalony pada po jednym ciosie killera?
4. Jak
  • Odpowiedz
  • 1
@przegryw_28
1. To zależy od rangi, jeżeli jesteś w okolicach 15 - 20 to raczej mała szansa. Powyżej 15 już trochę większa, często po resecie rang możesz tak trafić.
2. Ciężko stwierdzić, wydaje mi się że ponad milion BP za 1 prestiż. Ogólnie to najpierw polecam ci wbić powiedzmy 50 poziom na innej postaci zanim zaczniesz jakąś prestiżować, żebyś miał czym grać. Działa to tak - wbijasz 50 - resetujesz poziom- dostajesz
  • Odpowiedz
@Sqbfd: Czemu nie dostaje żadnych błyszczących odłamków po meczu? Zdejmowałem sojuszników z haków, reprerowałem generatory, otworzyłem bramy wyjściowe i udało mi się ocalić życie. Czy ta gra jest tak bardzo zbugowana?
  • Odpowiedz
@przegryw_28: Z tego co pamiętam jest ograniczenie dzienne na te odłamki, je dostajesz tylko za czas który przeżyłeś, a nie za poszczególne akcje. Im dłużej przeżyjesz tym więcej odłamków za mecz, ale nie więcej niż dzienny limit zakłada. Jeżeli limit wyczerpiesz to danego dnia już nic nie wyciągniesz.
  • Odpowiedz
  • 1
@przegryw_28 szczerze to nie pamiętam, limit obowiązuje jedynie na zdobywanie ich po przez "przezywalnosc", możesz je dostać rowniez za lvlowanie konta, na to limitu już nie ma.
  • Odpowiedz