Wpis z mikrobloga

Siemanko Mirki i Mirabelki!
Wziąłem się za remont pokoju - miało być proste przemalowanie ścian na biało. W trakcie wyszło jednak coś nieoczekiwanego - po nałożeniu warstwy nowej farby, zaczęła ona odchodzić ze starą aż do tynku. Po skrobaniu wyszło już tego całkiem sporo i ogólnie pewnie da się tak cały pokój skrobać, ale to bardzo żmudne i męczące. Skoro jednak już zacząłem to chcę skończyć, bo nie widzę innej opcji.

I tutaj moment prośby o porady: czy jest jakiś sposób żeby to przyspieszyć? A może ugryźć temat jeszcze inaczej?

Od razu zaznaczę: jestem na etapie próbowania wody z mydłem a także podgrzewania suszarką ¯_(ツ)_/¯ i nie wydaje mi się, żeby to jakoś przyspieszało moją robotę.
Zmywacze farby wydają mi się zbyt drogie jak na cały pokój, ale sam już nie wiem czy bez tego się obędzie. Czy potrafi ktoś poratować radą? Będę bardzo wdzięczny.

#remontujzwykopem #remont ##!$%@?
FiascodaGama - Siemanko Mirki i Mirabelki!
Wziąłem się za remont pokoju - miało być p...

źródło: comment_Sh0F60KQCMDbTJlWRqv0LkP4uIADq0Te.jpg

Pobierz
  • 18
@ashmedai: Mireczku! Jestem Ci winien przeprosiny, za brak cierpliwości. Namoczyłem wodą za pomocą walka i rzeczywiście schodzi znacznie lepiej. Widzę światełko w tunelu. Mam jednak kolejne pytanie: co byś zrobił z pozostałymi 3 ścianami? Nie ruszać i pomalować gruntową? Czy się przemęczyć i tak samo namaczać żeby ścignąć tę farbę? Niestety tą szpachelką jak krzywo przycisnę, to powoduje czasem jakieś rysy w ścianie. Szpachlować to?
@Fiasco_da_Gama: Generalnie można spróbować zagruntować jak @ZnienawidziszMnie pisał ale bez skrobania. Zostawić aby ściana dobrze wyschła po gruncie i malować z nadzieją, że farba nie będzie złazić. Jak będzie to niestety tylko skrobać. Tak jak pisałem, para gorąca może znacznie przyśpieszyć skrobanie.
Jak oczyścisz z farby to gładź zagruntować samym gruntem nie oszczędzając aby dobrze nasączyć ścianę. Jak wyschnie to można pomalować na biało (farba gruntująca) i zaciągnąć gładzią cienko w
@krne: Wydaje mi się, że większość tutaj jednak myślała podobnie jak Ty, ale podeszli nieco bardziej elastycznie do moich umiejętności;D ale tak czy siak, bardzo dziękuję. Wychodzi na to, że się sporo będę musiał nauczyć w najbliższych dniach bo takie sprawy będę robił pierwszy raz. No ale spoko, kiedyś trzeba ¯_(ツ)_/¯ Dzięki jeszcze raz za pomoc!