Wpis z mikrobloga

TOTS Donnarumma - moja opinia.

Trafiłem go 7 czerwca czyli w momencie kiedy wyszły karty TOTS z Serie A. Od tej pory rozegrał u mnie 63 spotkania - 60 w LW i 3 w DR. Zastąpił on Szczęsnego 88, którego trafiłem z wymiany nagród z LW, który to zastąpił Szczęsnego 89.

Podsumowując, bramkarze, którzy grali u mnie dłużej to:
Szczęsny 84 -> IF Szczęsny 88 -> SIF Szczęsny 89 -> IF Szczesny 88 -> TOTS Donnarumma 95
Po drodze jeszcze testowałem jeszcze 2, 3 i 4 IFa Donnarummy oraz złotego Handanovica.

TOTS Donnarumma 95

1 Liga Weekendowa, styl gry - basic
Jego występ to była loteria. W jednym meczu bronił wybitnie, a w drugim potrafił puścić 3 gole po 3 strzałach z czego 2 to były jakieś strzały, które się wturlały do bramki. Potrafił stać jak słup na 8-10 metrze kiedy przeciwnik go lobował. Potrafił też biec tyłem kiedy był lobowany po to by nie wyskoczyć w górę i i tak strać bramkę. Jednocześnie w sytuacjach sam na sam gość umiał obronić strzał CR7/Mbappe/ikony.

Po 30 spotkaniach byłem zawiedziony. Pamiętałem jak broni Wojtek i czułem ze mimo lepszych statystyk i oceny ogólnej nie czuje się tak pewnie jak ze Szczęsnym właśnie. Donna bronił w moim odczuciu 5/10 strzałów, Szczęsny 7-8/10.
Wskoczyłem na Reddita żeby poczytać opinię innych użytkowników Gianluigiego. Zdania był podobne że "coś jest nie tak". Że karta gra o wiele słabiej niż przedstawią ją statystki.
no i w końcu ktoś napisał coś w stylu:

Panowie, TOTS Donnarumma grał u mnie bardzo przeciętnie. Uznałem że pokombinuje i zmienię mu styl grania na "kot". Sprawdźcie sami, teraz to zupełnie inna karta mimo ze statystyki nie są zboostowane na 99.


Przypomniałem sobie że grając Szczęsnym zawsze miał u mnie "kota" właśnie, wiec dałem ten styl właśnie Donnarummie.

2 Liga Weekendowa, styl gry - kot
Gość nagle zaczął wyciągać strzały, które wpadały mu tydzień temu. Kiedy przeciwnik próbował go lobować od razu startował aby wybić piłkę na rzut rożny. W sytuacjach 1 na 1 był jeszcze lepszy niż podczas poprzedniej LW. Z tych 5 bronionych strzałów na 10 nagle zrobiło się z 8 na 10.
Oczywiście nadal miał mecze w których potrafiło wpaść i 5 bramek ale było to zdecydowanie rzadziej niż poprzednio.
Dopiero podczas tego weekendu poczułem się trochę pewniej, prawie tak jak ze Szczęsnym ale w wersji 89.

Podsumowując - nie wiem dlaczego ale TOTS Donnarumma grał u mnie i u innych (jak widziałem na reddicie) lepiej, kiedy miał styl grania "kot", a nie "basic". Może to jakiś bug fify że jak bramkarz ma prawie same 99 to coś się z nim dzieje - tak jak z Gandhim w Cywilizacji kiedy to nagle zrzucał bomby atomowe na inne państwa.

TOTS Donnarumma to na prawdę solidny bramkarz ale jeśli go nie trafiliście i zastanawiacie się nad kupnem to bardziej polecam Szczęsnego 89, który jest ponad 2 razy tańszy i sam się zastanawiam czy do niego nie wrócić zyskując te 100k

#fut #fifa19
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czajkovsky: oj tak, przychylam się do tej opinii :) miałem go chwilę, wrażenia pozytywne. Później przepaliłem w jakimś sbc i wrócił Szczęsny 89. Nagle zacząłem tracić bardzo dużo bramek, i to takich z dupy. Tak więc zakupiłem znowu Sirigu TOTS i jest o niebo lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak więc IMO opłaca się, tymbardziej że jest tani.
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: @Czajkovsky: @Denyy90: @skoroszyt:
Mój Wojtek 89 ma pewnie z ponad 900 spotkań rozegranych i sam się zastanawiam nad zmianą ale czytałem też opinię że Sirigu nie taki zły jak można zobaczyć po cenie i myślałem że nie ma sensu zmieniać wojtka ale chyba będę miał rozkminę pomiędzy Donnarumą a Sirigu a zdania widzę podzielone xd
  • Odpowiedz