Wpis z mikrobloga

Obejrzałem sobie Stan Kadry po meczu z Izraelem i w 100% zgadzam się z weszło co do tego, że Turbodebil blokuje w tej kadrze możliwość gry w piłkę szybkimi podaniami z pierwszej piłki. Poza szybkością i nieprzewidywalnością ten gość nie ma żadnego atutu. Strasznie prymitywny piłkarz.

Sam byłem zdania, że przy braku ciekawych opcji na skrzydle powinniśmy grać 4 środkowych pomocników i uważam, że Brzeczek dobrze kombinował z tym ustawieniem w Lidze Narodów. Graliśmy ze zbyt mocnymi przeciwnikami, żeby to ustawienie zagrało i zawodnicy nabrali w nim pewności siebie. No i zabrakło nam takiego piłkarza jakim jest Żurkowski, czyli typowy box to box.

Jak dojdzie do pierwszej reprezentacji Zupa to powinnismy sprobowac grac tak w tych juz prawie wygranych eliminacjach. Lewy i Piatek/Milik w ataku, w srodku na wolnym elektronir, schodzacy do bocznych sektorow i tam szukajacy miejsca Zielinski, srodek to Zurkowski do klepy z napastnikami i Zielinskim, i dwoch defensywnych asekurujacych bocznych obrońców Krycha i Klich/Bielik (gra defensywnego w Charltonie).

W takim ustawieniu gra też Linetty w Sampdorii, wiec może i on odnajdzie się w takim ustawieniu w reprze.

Mamy bardzo duży potencjał w środku i ograniczony na skrzydłach, wiec trzymanie się ustawienia ze skrzydłowymi to na dłuższa mete będzie mordowanie potencjału tej reprezentacji. Bedziemy mieli kilka spotkań w eliminacjach i w LN ze słabszymi drużynami w dywizji B na nauczenie się takiej gry.

Takie moje luzne przemyslenia.

#reprezentacja #pilkanozna #pzpn #przemyslenia
  • 12
@FantaZy: to też takie pierdu pierdu, Reca grał, bo Rybus był kontuzjowany, a innego lewonoznego obroncy nie mamy, Blaszczykowski to jest charakter i serce do walki, tez bym go powolywal dla samego uznania jego zaslug dla tej reprezentacji.

No i to jest kolejny problem z Grosickim. Trzeba wystawiac Beresia na lewej stronie, zeby zabezpieczal turbodebila. A Bereszynski na prawej to zupelnie inna gra. Bo umie sie podlaczyc, dosrodkowac, zagrac klepe i
@Mack_Lanegan: Tak swoją drogą to ostatnią miałem taką rozkminę:
Dlaczego by nie spróbować turbodebila na boku obrony? No bo na logikę: Skoro to taki prymitywny piłkarz, który po za szybkością nie ma żadnego atutu - to dlaczego by nie wykorzystać jedynej jego zalety do neutralizowania szybkich skrzydłowych jakich spotkamy na Euro?

Moim zdaniem to grzech tak po prostu rezygnować z tego zawodnika, zamiast pomyśleć nad nim więcej. Jeśli ogarnąłby kwestie taktyczne
@Mack_Lanegan: #!$%@? akcja mordo XDDDDDDDD PRZYMUS PRACY DLA ŻULI I #!$%@?. DLA ALKOHOLIKÓW ŻULI WIĘZIENIE W KTÓRYM JEST ZAKAZ SPOŻYWANIA ALKOHOLU I NAKAZ PRACY. szkoda że to tak tylko łatwo sie mówi XD i #!$%@? zakazać gorzoły. ZAKAZ ALKOHOLU NAPRAWIŁBY WSZYSTKIE PROBLEMY XDDDDDD