Wpis z mikrobloga

@ThiZ: bo to jest zabytek jako pozostałość po poprzednim systemie
ale jak uznają go tak prawnie to wtedy nie będzie można z nim zrobić nic
Ja bym wolał normalną galerię z parkingiem jak w innych miastach
@ThiZ
1. Póki co odwołania 3 stowarzyszeń, w tym FRO, nie opóźniły remontu/budowy nowego dworca ani o 1 dzień. Wszystkie dotychczasowe przetargi na sporządzenie dokumentacji projektowej dworca zostały uwalone albo przez CBA, albo KIO. Postępowania przetargowe toczyły się niezależnie od postępowania u WKZ. Niedawno rozstrzygnięto 3. lub 4. przetarg, umowy ze zwycięzcą nie podpisano, a że kolejny raz to ta sama spółka, to prawdopodobne, że KIO znowu procedurę uchyli.
2. WKZ 2
@natasha-1410: Ech. Dobra, inaczej - po co remont tego syfu, skoro można zbudować nowy?

A dwa, jak kolega @mat9 podkreślił, jak będzie zabytkiem to ja już widzę jak te remonty pójdą, jak nic nie będzie można zrobić.
@ThiZ Może dlatego, że dworzec ma dobry rozkład w porównaniu do nowych potworków budowanych przez PKP, budżet na budowę nowego dworca jest śmiesznie mały (kwotę podała nawet Pani Poseł Arent na ostatniej konferencji na dworcu - kwota zbliżona do inwestycji w Olsztynku czy Nidzicy). Remont będzie szybszy od wyburzenia i zbudowania nowego budynku. No i w innych miastach żałują już budowy dworców z przybudówkami handlowymi (w Poznaniu będą remontować budynek starego dworca,
@natasha-1410: ( _)
Nie wierzę co czytam, albo ja jestem naiwny, albo Ty - bo nie sądzę, żeby remont dworca szybciej trwał niż budowa nowego, jeśli zostanie wpisany w listę zabytków.
Dwa - budżet. Co z tego? Może i być dwa razy mniejszy dworzec, zapytam raz jeszcze, co z tego? Obecny jest wielki i co? 3/4 części świeci pustkami, użytkowany jest tylko od drzwi do kas(prawa strona), do
@ThiZ Widzę kolega prawdziwą merytoryką wali. Spójrz co będzie budowane w Olsztynku I Nidzicy, to zobaczysz na co nie pozwala budżet 20 baniek, bo przecież dojdzie koszt wyburzenia. W czym taki dworzec ma być lepszy od wyremontowanego obecnego? Tego jeszcze nie usłyszałam... Remont będzie szybszy, spójrz ile trwała budowa dworco-galerii w Krakowie czy Poznaniu, a ile remonty Wschodniej, Centralnego, Gdyni Głównej. A co do śmiania się z olsztyńskiego dworca - w to
@natasha-1410: ( )( )( _)
Wybacz, że nie chcę się produkować na jakże głupi temat, jakim jest dworzec. Wybacz, że nawet na grupie przedziaławki na fb, która jest o kolei i związanymi z tym tematami - wszyscy się nabijają z Olsztyńskiego dworca.

Nie wiem czemu wymieniasz tu jakieś nazwiska, jak mi chodzi o szarych ludzi, zwykłych szarych ludzi i właśnie tacy najbardziej się naśmiewają
@ThiZ: @natasha-1410: te stowarzyszenia i grupka wzajemnej adoracji usilnie stara się zrobić na złość większej części społeczności Olsztyna, która od dawien twierdzi że ten potwór powinien być zburzony. Bardziej bym się zastanowił jakie one mają ukryty cel w tym żeby ten dworzec dalej świecił pustkami. Co do śmiania się z dworca, każdy znajomy z Polski i ze świata który przyjeżdża obśmiewa ten dworzec wysiadając z pociągu, i nie nie są
Pobierz rexar - @ThiZ: @natasha-1410: te stowarzyszenia i grupka wzajemnej adoracji usilnie s...
źródło: comment_AzvI6ND5XTfIjiAIKyVAnO6HptLh7LM3.jpg
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ThiZ: @rexar xDDDD

Może młodzi jesteście i nie pamiętacie, ale powinniście "tym #!$%@?" z FRO dziękować na kolanach, że Dworzec Zachodni po remoncie wygląda tak ja wygląda, a nie tak jak na picrel, który PKP chciało realizować. xD

Dodatkowo biorąc pod uwagę fakt, że kwota na realizację głównego jest śmiesznie niska, czasu jest mało plus do tego ja na załączonym obrazku nie można wierzyć w jakąkolwiek jakość architektoniczną


... to obecny
Pobierz B.....n - @ThiZ: @rexar xDDDD

Może młodzi jesteście i nie pamiętacie, ale powinniści...
źródło: comment_QQiDQpHEgYFFRNZDdUCuTO2ZtdxOnywj.jpg