Wpis z mikrobloga

Sprzedający na #aliexpress wysłał inną metodą niż powinien. Wpisał fake tracking (ASS) i paczka poszła do Hiszpanii wg tego co wyświetla aliexpress. Mi w prywatnej wiadomości podał inny tracking i twierdzi, że się pomylił. Otworzyłem spór po 2 tyg od wysyłki, aliexpress zmieniło powód i uznało tracking podany w prywatnej wiadomości ;) więc "purchase time is running out" uznano za invalid i napisano, że okres ochrony jest do połowy lipca i mam czekać. Dodali response time 10 dni, który upływa za 2 dni. Co robić? Anulować spór i czekać? Póki co odpowiedziałem na tą propozycję, że tracking jest fake, nie wiadomo czy wysłał, tracking jest nierejestrowany (początek SYMY...). Co radzicie bo takiej sytuacji nie miałem, a spór otworzyłem wczesniej bo miałem status delivered w systemie.
#andczej
  • 9
  • Odpowiedz
Wpisał fake tracking (ASS) i paczka poszła do Hiszpanii wg tego co wyświetla aliexpress.


@mirek88x: albo faketracking albo wiesz gdzie przesyłka poszła - zdecyduj się

Co robić?


czekać
  • Odpowiedz
@fakcior @andczej fake tracking bo nie mojej przesyłki. Deklarował wysyłke ASS więc wpisał numer pasujący do typu wysyłki (może żeby system go nie złapał? albo nie miał innego wyboru, nie wiem,najpierw twierdził że wysyłał ass ale przesyłke zwrócono to wysłał czym innym, potem, że się pomylił więc dla mnie kręci).
Numer wpisany do systemu do mojego zamówienia ma status delivered i są nawet dane odbiorcy z Hiszpanii
  • Odpowiedz
@andczej zaczynający się chyba od PQ.. jakos tak. Nie mam w tym momencie dostępu do konta.

Czekać ze sporem. Czy go anulować i czekać na paczkę wysłaną z trackingiem SYMY? bo nie wiem, które czekanie miałeś na myśli
  • Odpowiedz
@fakcior zawsze miałem spory zasadne i zawsze aliexpress je uznawało od razu, a teraz inna sytuacja gdzie wskazują, że okres ochronny trwa do połowy lipca.Uznali tracking z prywatnej wiadomości a nie ten wpisany do systemu. Nie chce żeby mi spór odrzucili, a jak paczka nie dojdzie to kasy nie odzyskam.
  • Odpowiedz
@Andczej co miałeś na myśli- czekać ze sporem czy anulować go i czekać na paczke
@Grzdyl dziwne, że w tak ewidentnej sprawie gdy sprzedający kombinuje i wysyła tańszą metodą (jeśli w ogóle wysłał), w systemie jest, że wysłał nie do Polski a do Hiszpanii. Jak dla mnie z automatu powinien być zwrot. Sam nie miałem sporu przez prawie rok bo wszystko było ok ale ten sprzedający jest wyjątkowy bo pytam
  • Odpowiedz