Wpis z mikrobloga

Prowadzi ktoś z was działalność nierejestrowaną? Miał ktoś kontrole z tego tytułu?

Jeśli ktoś wykonuje jakieś usługi (np. w domu po pracy) typu paznokcie, fryzury, naprawia telefony itp. i za każdą usługę bierze przykładowo 100 zł, więc w miesiącu może wykonać 11 takich usług (50% minimalnego wynagrodzenia więc na ten rok to 1125 zł) i to wsio? Oprócz prowadzenia ewidencji i rozliczeniu się w PITcie nic więcej nie trzeba robić?

#praca
#dzialanoscnierejestrowana
#dzialanoscgospodarcza
  • 6
  • Odpowiedz
@wielkiparasol: no jeśli przekroczysz 1125 zł na miesiąc to masz 7 (chyba) dni na zarejestrowanie działalności. Przy działalności nierejestrowanej nie musisz mieć np. konta firmowego. A wydaje mi się, że wpływy na konto musiałyby być bardzo duże, żeby US się tym zainteresowało ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym w podanych przeze mnie przykładach klienci częściej płaciliby gotówką
  • Odpowiedz
@jabukasiga: Zależy jakie usługi wykonujesz akurat kosmetyczki muszą miec kase fiskalna i to od pierwszego zabiegu/makijażu, niezleżnie czy rejestrują dzialalność czy nie. taki trochę egzotyczny twór. Niby firmy nie ma a kasa fiskalna jest. Poza tym musisz przestrzegać przepisów odnośnie praw konsumentów i RODO (jeśli rozporządzasz danymi osobowymi). Do tego nie wolno Ci prowadzić punktu usługowego w domu - każda placówka handlowo- usługowa przyjmująca klientów musi być pod nadzorem sanepidu. Najlepiej
  • Odpowiedz
muszą miec kase fiskalna


@Pogromca20: Łoo, czytałem już trochę o tym i pierwsze czytam, że trzeba mieć kasę fiskalną. Jedynie o prowadzeniu ewidencji sprzedaży wiem.

No ok, ale jak to jest z tym nadzorem sanepidu. Jeśli kosmetyczka zgłosi do sanepidu, że chce prowadzić taką działalność nierejestrowaną i żeby przyszli sprawdzić pomieszczenie, w którym chce przyjmować ludzi? To tak nie działa?

A co w przypadku, jeśli ktoś chce prowadzić punkt serwisowy (naprawa
  • Odpowiedz