Wpis z mikrobloga

Cześć, dzisiaj przygotowałam dla was mały przegląd kolejnej rasy - pekińczyków
Jest to rasa psów wyhodowana w Chinach, według wierzeń budowa tych psów oraz ich odwaga umożliwiała im łapanie i przeganianie demonów w świątyniach. Wedle innych wierzeń były one owocem miłości lwa i małpy, towarzyszyły Buddzie, a w razie niebezpieczeństwa przemieniały się we lwy.

1904 Najwcześniejsze zdjęcie, jakie udało mi się znaleźć - piesek nieopisany niestety z imienia. W porównaniu do psów na kolejnych zdjęciach ma on mniej gęste futro i nieco dłuższą kufę (pysk).
1916 Ch. Chu Jen of Toddington, pokazany na wystawie w Nowym Yorku w roku 1916.
1959 Ch Calartha Yen Lo of Sualane - tutaj możemy zauważyć zwiększającą się gęstość i długość futra oraz skracającą się kufę.
2019 Yakee the Aristocrat - zwycięzca rasy tegorocznej międzynarodowej wystawy Crufts. Ma on bardzo bujne futro, które przysłania jego sylwetkę, aczkolwiek sędziowie opisują go jako psa o prostym grzbiecie i silnym kośćcu.

#klubmerdajacychogonow <- zapraszam do subskrybowania lub zapisania się do mirkolisty po więcej psiej historii ()

spookyscaryskeleton - Cześć, dzisiaj przygotowałam dla was mały przegląd kolejnej ras...

źródło: comment_ACk4tyQDn4WFQDEVgLew6LZEMNXPDROY.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
@czekirizi: Wiesz, że jak się z chłoniakiem nic nie zrobi, to to nastąpi tylko szybciej... i pewnie bardziej boleśnie? Zdajcie się na weta z oceną, jeśli nie jesteście pewni to poproście o drugą opinię, ale nie zostawiajcie zwierzaka z nowotworem, by umierał bez pomocy.
  • Odpowiedz
@czekirizi: Wiem, że to nie proste, ale mówię, metodą z wyboru jest chemioterapia zazwyczaj. U psów nie wypada futro, zazwyczaj nie czują się na chemii źle, bo dawki dla nich są dużo dużo niższe. Można w ten sposób bez narkozy przedłużyć życie zwierzaka, powalczyć, a przede wszystkim zadziałać przeciwbólowo.
  • Odpowiedz
@czekirizi: Zależy, musiałabym znać dokładną sytuację, wyniki badań krwi, obraz narządów - dopiero na tej podstawie oceniać, jak duża jest szansa, że się nie wybudzi. To raz, dwa, najpierw bym próbowała z chemią, jeśli byłaby taka możliwośc. Trzy, wiem co to znaczy stary pies z nowotworem, przy którym się wychowałeś i jest z Tobą od zawsze, mój był cięty trzykrotnie, i wreszcie wiem, co to znaczy podjęcie tej najtrudniejszej decyzji,
  • Odpowiedz
@jamaicaknight: wystawa psów to nie "pokaz fryzjerski". Ocenia się tam dokładnie anatomię psów porównując z obowiązującym wzorcem, który jest zmieniany tylko przez kraj pochodzenia danej rasy, ocenia się zwierzęta w ruchu i statyce, a także, na ile to pozwalają warunki, charakter. Wszystkie psy tutaj pokazane z wyjątkiem pierwszego to Championy, pasujące do obowiązującego wzorca, ustalonego przez Chiny. Nie wybrałam randomowych psów, tylko rasowych przedstawicieli danej rasy - te psy o
  • Odpowiedz