Wpis z mikrobloga

#farmacja #recepta Mam receptę która została wystawiona już ponad 30 dni temu (niewiele ale jednak). Nie mogłam jej zrealizować w terminie bo leku nie było w aptekach (Euthyrox 100). A nie miałam też za bardzo możliwością żeby codziennie jeździć i zwiedzać wszystkie apteki bliższe i dalsze. Czy jeśli w końcu lek pojawi się w aptekach i hurtowniach to czy recepta zostanie zrealizowana? Lekarz który ją wypisał (prywatnie i na pełną odpłatność) ma terminy na za dwa miesiące a mi się powoli kończą zapasy. Lekarz POZ przepisze mi receptę na świeżo?
  • 11
@tHoePs: Recepta po terminie nie zostanie zrealizowana. Jak zadzwonisz do lekarza i powiesz o co chodzi to powinien za drobną opłatą dać Ci po prostu nową recepte i tyle. Terminy nie mają tu nic do rzeczy bo to nawet nie będzie wizyta.
@tHoePs drugim razem dzwoń po aptekach. W tych czasach raczej za lekami nikt nie jeździ. Załatwisz co trzeba i zaoszczędzisz multum czasu. Może emeryci, jak mają za dużo wolnego czasu i darmową komunikację.
@tHoePs: Zadzwoń do swojej przychodni i zapytaj czy rodzinny nie wystawi Ci nowej recepty.

Albo chodź po aptekach. Niektóre mają swoich lekarzy którzy potem przeprawiają recepty.

Problemy to by robić mogli jak by to był tramal albo inny 4P
via Android
  • 0
@wysuszony niestety nie mogę brać letroxu, słabo się wchłania w moim przypadku, na początku terapii niedoczynności brałam, dopiero jak zmieniłam na Euthyrox to zaczęło się poprawiać.