Wpis z mikrobloga

najpierw wgrywasz niewinnego debiana/ubuntu, później instalujesz archa/fedorę bo na więcej pozwala, odrzucasz połowę linuksów bo mają system-coś, wkraczasz w grono gdzie zaczyna się bluzganie na użytkowników windows, instalujesz jakieś systemy, których najczęściej używają ludzie którzy mają coś do ukrycia, zaczynasz kupować sobie płyty, pingwiny, koszulki z linuxem, wywalasz cały sprzęt na śmietnik i zaczynasz iść w kierunku retro-komputerów, tworzysz sobie ideologię, zaczynasz się modlić do stallmana i używać emacs

  • 8
@bm9pY2h1ag: chciałem pobawić się z Debianem na laptopie

i co? nie ma sterowników do mojej karty sieciowej, znaczy są, ale potrzebuję sudo do instalacji
nie, na Debianie nie ma tego domyślnie, muszę pobrać
nie, nie mogłem zainstalować bez sudo
żeby zainstalować sudo potrzebowałem internetu
???
Witaj z powrotem, Ubuntu. :P
@dog_meat: główna różnica myślę jest w kwestii podejściu do bezpieczeństwa, paczkowania pakietow i aktualizacji.
1-2. Wszystko jest w AUR włożone do jednego wora, w tym niewolne aplikacje. Jest bardziej praktyczny pod tym wzgledem. No i nie ma specjalnego wydzielonego miejsca dla latek bezpieczenstwa tak jak w debianie, przez co trudno mu zaufac by stawiac go na serwer.
3. w debianie mozna wybrac miedzy przestarzala stabilna wersja lub testowa. W arch jest