Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xandra: co to ma do filozofii? Wypaczenia są wszedzie, nie tak dawno temu na wykop pe el było o pedofili w ONZ czy czymś takim.

Poza tym czemu źle oceniasz pedofilię? Wiesz, że robisz to za pomocą obiektywnej etyki chrześcijańskiej?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Duze_piwo: są trzy sposoby na szczęście, przez przyjemność, z satysfakcji lub transcendencja. Pierwszy to stan nieefektywny bo czerpie z zewnątrz nic od siebie nie dając, tak najłatwiej. Drugi to satysfakcja, która wymaga pracy, jest efektywna, ale tu uwaga bo oba są niefunkcjonalne ponieważ są nakierowane egoistycznie, łatwiej czerpać ze złych idei (chciwość, zazdrość itp).
  • Odpowiedz
@pyroxar: Słaby trolling, ale daję 3/10 bo dałam się sprowokować. Pojęcia takie jak etyka, moralność i sumienie istniały na tysiące lat przed powstaniem chrześcijaństwa a nawet judaizmu - w starożytnej Grecji. Także propozycja pacnięcia się czymś w głowę pozostaje aktualna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xandra: to chyba w twojej rzeczywistości.

Czy ty nie rozumiesz, że Kościół instytucjonalny to co innego niż etyka?

W ogóle są jakieś rzetelne źródła tych rewelacji? GW się nie liczy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xandra: co z tego,. że istniały takie pojęcia?

Etyka opiera się na metafizyce, która z kolei potrzebuje punktu odniesienia, aby mówić co jest dobre a co złe.

Moralność i sumienie to inna para kaloszy, do tego dziurawych jeżeli mówimy o budowaniu funkcjonalnego społeczeństwa.

Ty się lepiej pacnij.
  • Odpowiedz
@pyroxar: To z tego, że pieprzysz głupoty twierdząc iż używam chrześcijańskich wartości do oceny pedofilii. W ogóle pieprzysz głupoty, co udowodniono ci tutaj wielokrotnie, idź być trollem gdzie indziej...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@munny: bo mimo,. że wszystko jest możliwe to nie wszystko jest wskazane. Z powodu braki obiektywnej etyki (nieprzestrzegania jej) cywilizacja zapada się w coraz niższe kręgi zła.

Nawiasem mówiąc, wolność nie polega na robieniu co się chcę a na robieniu co jest właściwe, samowola polega na robieniu co się chce. Zaznaczam, że wolność to samowola ograniczona rozumem i dobrym obyczajem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xandra: a jakie etyki używasz? Powiedz mi. Jestem ciekaw twojej metafizyki i punktu odniesienia. Słucham.

Widzę argument ad persona, brawo ty.
  • Odpowiedz
@pyroxar: xD a co ty normalnie pisać nie umiesz ? a słowo metafizyka pochodzi z greckiego, tak ze ty usprawiedliwiasz jakąś starą powieść o jakimś żydzie, używając obiektywnej etyki GRECKIEJ XD
  • Odpowiedz
@pyroxar: skoro teraz cywilizacja się zapada, to kiedy był punkt szczytowy naszej cywilizacji? W okresie zimnej wojny? Podczas drugiej wojny światowej? Między pierwszą a drugą? Przed pierwszą? Kiedy to ludziom żyło się lepiej i kiedy życie człowieka było więcej warte niż współcześnie?
  • Odpowiedz