Wpis z mikrobloga

Robię skrzynkę narzędziową do mieszkania, co według was powinno się w niej znaleźć? Jakie narzędzia i urządzenia są niezbędne i nie do zastąpienia przy drobnych naprawach, majsterkowaniu i remoncie? Budżet póki co okreslilem na max 500 zł, ale jeżeli wiertarko wkrętarka wyjdzie drożej niż zakładam to będę musiał wydać więcej. ¯_(ツ)_/¯ #remontujzwykopem #remont #majsterkowanie #narzedzia
  • 19
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@BELM0ND0 to żart Mirku ( ͡° ͜ʖ ͡°) rozumiem że skrzynkę narzędziową można skompletować za tyle kasy że i 10 000 to będzie mało, ale nie potrzebuje zestawu kluczy hartowanych magmą, zrobionych z tytanu śrubokrętów i multitoola którym będę mógł przeprowadzić operacje na otwartym sercu xD

Chodzi mi od drobne majsterkowanie i jakieś naprawy, a nie składanie bolidu f1 xd
  • Odpowiedz
@blvckie: Wkrętaki, wkrętaki precyzyjne, zestaw kluczy ampulowych (imbus) oraz torx, komplet kluczy płasko-oczkowych, komplet nasadek (komplet mam namyśli tu zestawy takie do 19 (ew. 22-24) skoro to do domu), młotek, klucz nastawny, klucz żabka, kombinerki (mniejsze, większe, zakrzywione, tnące boczne/czołowe + jakaś pęseta). Jakaś miara, piłka, ściski, poziomica, suwmiarka, itp. Jak coś robisz przy elektronice to multimetr, lutownica, coś do ściągania izolacji.
  • Odpowiedz
@blvckie: To co u mnie najczęściej się przydaje: Klucz francuski duży (tak do rozmiaru 32 - 36) + ewentualnie mały, jakiekolwiek żabki, komplet bitów z pokrętłem (albo 2), kombinerki, jakieś małe szczypce, wkrętarka,jeśli masz ściany z żelbetu to młot udarowy sds, młotek 500, miara, poziomnica, ołówek, wiertła 5 / 6 / 8 / 10 do betonu albo uniwersalne, tylko jakieś porządne.
Wszystko zależy od tego co chcesz robić. Jak dla mnie
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@jarzyn123
@Vadzior
Panowie o taki wykop nic nie robiłem ( ʖ̯)
Bardzo dziękuję za porady, w najbliższych tygodniach wybiorę się do sklepu i pokaże co zakupiłem wraz z rachunkiem i zobaczymy czy zamieszczę się w planowanych 500 zł.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Vadzior poszukam, może znajdę wszystko u jakiegoś jednego sprzedawcy, zależy mi żeby kupić wszystko za jednym razem. Rozejrze się za jakimś sklepem internetowym.
  • Odpowiedz
@blvckie: Ok, jak chcesz.

Jak zdarza Ci się rozkręcać jakieś drobne agd/rtv to przydają się czasem specjalne wkrętaki np. kwadraty, trójkąty, triwing, spanner, torqset, itp. Za grosze takie bity kupisz na ali ze stali s2. Mam od wielu lat i dają rade.
  • Odpowiedz
  • 1
@blvckie jak na drobne majsterkowanie 500 zł to nawet sporo. Na pewno próbnik prądu + taśma izolacyjna, wkrętaki zwykle + precyzyjne (komplet po 6 spokojnie starczy), Kombinerki, szczypce boczne, jakiś młotek, miarka, klucze płaskie, nóż do tapet jakiś lepszy. Ja na Twoim miejscu ogarnąłbym podstawowe narzędzia i uzupełniał w razie potrzeb. Jak jesteś z Wrocławia albo okolic to jest sklep Toya niedaleko korony - szczerze polecam dobry jakościowo towar za rozsądne pieniądze
  • Odpowiedz