Wpis z mikrobloga

Ktoś tu się zna na tuningowaniu samochodów w #forzahorizon4 #xboxone ? Ściągałem tuningi robione przez innych graczy, ale chyba nie wszyscy z nich wiedzieli co robią, bo mam często problemy na zakrętach i samochód nie chce skręcać (tak jak na filmiku). Możecie polecić jakieś miejsce w internecie, gdzie się można nauczyć całej terminologi (understeer, oversteer itd.) i tuningować?
Griffith - Ktoś tu się zna na tuningowaniu samochodów w #forzahorizon4 #xboxone ? Ści...
  • 10
  • Odpowiedz
@Griffith: Wiele aut z natury potrafi tragicznie się prowadzić, jak chcesz samemu tuningować to na pierwszy plan lecą opony, bo one najwięcej w tej grze dają, później jest zabawa aerodynamiką, zawieszeniem, jest tego sporo :P Ja tam coś się staram robić główne pod grip, ale nie zawsze danie najlepszych opon popłaca, szczególnie jak trzeba zrobić build na B700/A800 i niższe :P Devcio666 jak coś.
  • Odpowiedz
@Griffith: A właśnie! Powyłączaj sobie kontrole trakcji i wszelkie wspomagacze, zostaw tylko ewentualnie linie jazdy i abs + skrzynia jaką wolisz :P tcs w wielu wypadkach powoduje że jest się wolniejszym na zakrętach, a z filmiku wygląda na to że podczas wykonywania zakrętu ktoś dodawał gazu więc była podsterowność i poleciało się prosto.
  • Odpowiedz
@Griffith Kanał na youtube - hoki hoshi
Materiały o tuningu w forzie świetne, a jak chcesz się nauczyć pojęć, typu understeer, oversteer itd. to polecam, np. carthrottle, engineering explained itp. Niektóre z nich to akurat czysta fizyka i łatwo zrozumiesz, szczególnie właśnie under i oversteer (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@kapuczina_corki_somsiada: Już po miniaturce wiedziałem, że filmik będzie bardzo pouczający xd
@Devcio: Wszystkie wspomagacze wyłączone mam, chyba tylko abs jest.
@takanazwa5: Zaraz się okaże, że trzeba mieć wiedzę jak mechanik, żeby to wszystko ogarnąć. Kiedyś będę musiał przysiąść i poczytać, może przyda się nawet poza gierkami ;p
  • Odpowiedz
@Devcio: Wczoraj robiłem sezonowy wyścig i potrzebowałem jakiego mitsubishi albo evo klasy B. Ściągnąłem tuning do Mitsu i prowadzi się fajnie, ale nie wiem czy jest prawidłowo stuningowany, bo jak skręcam, to robi taki mini drift (nie na ostrym zakręcie, bez gazu).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Griffith: pewnie opony ma fabryczne, bo to daje duzo do przyczepnosci, ale tez duzo do pkt auta, dlatego czasem mozna spotkac auta co w zakretach sa srednie, ale na prostych ida jak przecinaki, w niektorych przypadkach mozesz miec 500-600 pkt i 1000hp+ ale powodzenia w ujarzmianiu tego ( )
  • Odpowiedz